Internet to nie wróg. "Pomaga podtrzymać kontakty"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Internet to nie wróg. "Pomaga podtrzymać kontakty"
Foto: Glow Images/East News

Wielu badaczy alarmuje, że szczególnie młodzi ludzie rezygnują ze spotkań bezpośrednich na rzecz kontraktu wirtualnego. Okazuje się jednak, że nie taki diabeł straszny…

Posłuchaj

Mirosław Filiciak mówi o tym, czy internet szkodzi czy pomaga w kontaktach międzyludzkich (Obieg otwarty/ Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Dr Mirosław Filiciak, kulturoznawca ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej przekonuje, że młodzi nie chcą rezygnować z bezpośrednich kontaktów, chociaż kontakt przez media jest wśród nich bardzo popularny.

- Oni bardzo chcą patrzeć sobie w oczy i trzymać się za ręce. Musimy jednak pamiętać, że z jednej strony te dzieci wychowywane są przez rodziców jak w kokonie, żeby nic złego im się nie stało. Z drugiej strony już w wiek kilkunastu lat można mieć bardzo mocno nabity grafik przez szkołę i zajęcia dodatkowe. Często te spotkania w internecie nie są zamiast osobistych, ale są jedyną okazją na kontakt - mówił Mirosław Filiciak.

Gość audycji "Obieg otwarty" uważa, że internet nie osłabia więzi, ale pozwala je podtrzymać. - To nie jest tak, że internet przeorał życie społeczne, ale raczej wpisał się w pewne procesy. I pomaga poradzić sobie we współczesnym świecie, w którym jesteśmy czasami strasznie zabiegani - dodał Mirosław Filiciak.

Audycji "Obieg otwarty" można słuchać w poniedziałki o godzinie 7.40, w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Przygotowuje ją Agnieszka Stępień.

(ei/mp)

Polecane