Big Book Festival w hołdzie Iwaszkiewiczowi

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Big Book Festival w hołdzie Iwaszkiewiczowi
Jarosław Iwaszkiewicz, Warszawa, 1969 rokFoto: PAP/CAF

W dniach 14 i 15 czerwca drogi wszystkich fanów literatury prowadzić będą na Big Book Festival w Warszawie. O największych atrakcjach imprezy opowiedziała w Trójce szefowa festiwalu Anna Król.

Posłuchaj

Big Book Festival to oprócz spotkań literackich również panele dyskusyjne (Do południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Rozmówczyni Michała Nogasia przyznała, że w ostatnich dniach z niepokojem codziennie spogląda na prognozy pogody. Dla festiwalu, który odbedzie się m.in. w otwartych przestrzeniach miejskich, upały mogą być pewną przeszkodą. - Na szczęście ma być trochę chłodniej, więc czytać będzie się troszkę lżej - przyznaje z nadzieją w głosie w Trójkowej audycji "Do południa".
Impreza będzie podzielona na kilka bloków tematycznych. Jednym z najważniejszych jest "tranzyt". - Złoży się na niego kilka wydarzeń, które krążą wokół 25. rocznicy transformacji politycznej w Polsce i Europie. Wśród nich będą dwie debaty międzynarodowe, na które serdecznie zapraszam. "Homo economicus" z udziałem Leszka Balcerowicza, Tomasza Sedlaczka czy Stevena Poole'a, dotyczyć będzie konsumpcjonizmu we współczesnej Europie. Natomiast drugie spotkanie poprowadzi Paulina Wilk, kuratorka całego bloku, a będzie ono poświęcone naszym relacjom z państwem - mówi szefowa festiwalu. Nie zabraknie też podczas Big Book Festival panelu dyskusyjnego poświęconego muzyce. Będzie to "Ścieżka dźwiękowa transformacji", a rozmowę poprowadzi dziennikarka Trójki Agnieszka Szydłowska.
Podczas festiwalu, który odbędzie się już w najbliższy weekend, fani literatury będą mogli też spotkać wielu doskonałych, zagranicznych pisarzy. Będą to m.in. Karl Ove Knausgård i Jonas Gardell.
Dużym wydarzeniem jest też pośrednio związana z BBF premiera książki Anny Król "Spotkać Iwaszkiewicza". Nie jest to klasyczna biografia. - Nie ma tam chronologicznego spojrzenia i uporządkowania w ten sposób faktów z życia pisarza, lecz absolutnie subiektywny wybór, którzy przygotowali ludzie znający twórczość Iwaszkiewicza. Z jedną istotną uwagą - są to tylko młodzi pisarze - zaznacz Anna Król. Warto dodać, że wśród jej rozmówców znaleźli się też córka i przybrany syn. Taki wybór osób pozwala nam poznać Jarosława Iwaszkiewicza od zupełnie innej strony. Tegoroczny festiwal będzie niejako hołdem dla jego osoby.

Big Book Festival w Warszawie już w dniach 14-15 czerwca! Z Trójkowym Znakiem Jakości! Więcej informacji na bigbookfestival.pl i na Facebooku, na profilu audycji "Z najwyższej półki".

Na BBF obecni będą również dziennikarze Trójki: Katarzyna Borowiecka poprowadzi spotkanie "Rękopis, który mówi", Agnieszka Obszańska wraz z Concierge Hotelu Bristol poprowadzi spacery po zakamarkach hotelu Bristol, Katarzyna Stoparczyk zaprosi dzieci do wymyślania bajek w cyklach "Rodzinne bajkopisanie" oraz "Słowa, których nie ma", Katarzyna Stoparczyk wraz z Rafałem Księżykiem opowiedzą o dźwiękowej transformacji, natomiast Michał Nogaś poprowadzi spotkania poświęcone reportażowi światowemu i polskiemu, a także rozmowę "Witajcie w  Europie".

Do słuchania audycji "Do południa" zapraszamy od poniedziałku do czwartku od godz. 9.05 do 12.00.

(ac/mk)

Polecane