Międzymiastowy RDK!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Międzymiastowy RDK!
Dom Hansenów Foto: Jan Smaga

Jesteśmy w Barcelonie, Lizbonie i w Łodzi. Ogłaszamy przedstawienia teatralne, które w tym roku przyjadą na Open'era! Na dłużej zatrzymujemy się w Szuminie!

Posłuchaj

Jest so-bo-ta! (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Tradycyjny początek - telefoniczny skrót. Agnieszka Obszańska dzwoni do Zielonej Góry, Lublina i Katowic.

Pierwszym gościem w naszym studiu był Brian Griffin. Legendarny brytyjski fotograf, od połowy lat 70. autor okładek płyt dla wykonawców takich jak Iggy Pop, Kate Bush czy Elvis Costello [ta lista jest naprawdę bardzo długa!]. W Łodzi w ramach Fotofestiwalu 2014 otwarto wystawę jego prac zatytułowaną "DisCover Photograhy". Kilka dni temu Brian odwiedził Warszawę i mieliśmy okazję porozmawiać!

Apropos muzyki - Agnieszka Obszańska przygotowała dla nas kolejną pocztówkę z festiwalu Primavera Sound w Barcelonie. Kasia Borowiecka odkrywa zaś przed nami Festiwal Kultury Polskiej Rewolucja Gwiazd w Lizbonie, który trwa od 4 czerwca, a powstał z okazji dwóch rocznic - 25-lecia częściowo wolnych wyborów w Polsce i 40-lecia rewolucji goździków w Portugalii - dwóch bezkrwawych demokratycznych przewrotów...

fot.
fot. Agnieszka Obszańska

17 czerwca poznamy laureatów naszego konkursu dla młodych artystów - Talenty Trójki 2014 wystartowały! W Radiowym Domu Kultury przedstawiamy artystów nominowanych w kategorii Sztuki Wizualne!

Odwiedzili nas także Mikołaj Ziółkowski i Piotr Gruszczyński. Temat? Teatr na Open'erze 2014!

Będąc przy teatrze - widziałam wczoraj (AS) "Cienie. Eurydyka mówi" w warszawskiej IMCE - polecam gorąco!

Równie gorąco polecamy kolejną książkę z serii "Mówi Muzeum" - "Dom jako Forma Otwarta. Szumin Hansenów". Dom Hansenów w Szuminie, budowany od 1968 roku, jest najpełniejszą architektoniczną realizacją idei Formy Otwartej. W 2014 roku jako pierwszy obiekt w Polsce został wpisany na listę Iconic Houses Network (IHN), zrzeszającej najważniejsze domy XX wieku. O książce opowiadał Michał Nogaś.

Zapraszamy do słuchania "Radiowego Domu Kultury" w każdą sobotę między 12.00 a 14.00

na FB jesteśmy 24/7

obszańska&szydłowska&nogaś

Polecane