Męskie Granie 2014: supersingiel "Elektryczny"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Męskie Granie 2014: supersingiel "Elektryczny"
Męskie Granie Orkiestra podczas koncertu promującego hymn tegorocznej trasy koncertowejFoto: mat. prasowe

Poznaliśmy singiel-hymn tegorocznej edycji Męskiego Grania! Podczas specjalnego koncertu w Warszawie zagrała go supergrupa Męskie Granie Orkiestra (Brodka, Podsiadło, Smolik, Emade, Deriglasoff, Sobolewski). - Starałem się zwizualizować ten kawałek. I jakoś tak samo wpadło, przy goleniu - mówi kompozytor utworu Andrzej Smolik.

Posłuchaj

Premiera singla Męskiego Grania 2014 (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

- Było bardzo trudno wszystkich zebrać razem. Piosenkę nagrywaliśmy dwa miesiące, choć trwa tylko trzy minuty - mówi Andrzej Smolik.
Dla Moniki Brodki udział w orkiestrze Męskiego Grania oznacza, że spotyka się z artystami, z którymi nie ma zbyt częstego kontaktu na co dzień. - To zasługa Andrzeja, czuje się tu wspaniale. Dla mnie to fantastyczne, że ten utwór jest tak bardzo rockowy. Piosenka łączy nasze style i gatunki, bo każdy jest z "innej parafii" - opowiada.
Dawid Podsiadło dodaje, że dzięki udziałowi w Męskim Graniu Orkiestrze ma okazje poznać "mistrzów świata z naszego kraju". - Mogę stać koło nich i udawać, że reprezentuję jakiś zbliżony poziom. To da wiele mojej muzyce - twierdzi.

- Jest między nami różnica wieku, ale gdy jesteśmy na scenie, to tworzymy jeden organizm - podumowuje Olaf Deriglasoff.

Męskie Granie 2014: Męskie Granie Orkiestra>>>

W środę poznaliśmy też pierwszą grupę artystów, którzy wystąpią na trasie koncertowej Męskiego Grania 2014. S to m.in.: mistrzowie mocnego uderzenia - Behemoth, Dezerter oraz Luxtorpeda, wirtuozi jazzu - Tomasz Stańko, Marcin Masecki i Macio Moretti, Jazzombi!e, Pink Freud oraz projekt Trzaska Budzyński Jacaszek. Dodatkowo, swoimi niepowtarzalnymi głosami urzekać będą Artur Rojek, a także jeden  z pierwszych wokalistów śpiewających raggamuffin po polsku - Pablopavo.

Koncerty Męskiego Grania 2014 odbęda się w Krakowie, Poznaniu, Chorzowie, Warszawie, Wrocławiu, i Żywcu. Początek 12 lipca!

W ubiegłych latach dyrektorami Męskiego Grania byli: Wojciech Waglewski (2010 i 2011), Katarzyna Nosowska sama (2012) i w duecie z O.S.T.R. (2013).

- W tym roku dyrektora nie ma. Jest za to sześć głosów i sześć nazwisk, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę. Ta niesamowita grupa przygotuje repertuar na koncerty tegorocznego Męskiego Grania - mówił w audycji "Myśliwiecka 3/5/7” Piotr Stelmach, przedstawiając zespół Męskie Granie Orkiestra. W jego skład wchodzą: Andrzej Smolik - instrumenty klawiszowe, Olaf Deriglasoff - bas, Piotr "Emade” Waglewski - perkusja, Michał Sobolewski - gitara, Monika Brodka i Dawid Podsiadło - wokale.

Pierwsza edycja Męskiego Grania odbyła się w 2010 roku. Od tego czasu cykl koncertów, których patronem medialnym jest Program 3, wyrobił sobie znakomitą markę wśród publiczności - przede wszystkim za sprawą umiejętnie dobieranych wykonawców i ambitnego repertuaru, opracowywanego przez dyrektorów artystycznych.

Polecane