Po wyborach do Europarlamentu: co nas czeka?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Po wyborach do Europarlamentu: co nas czeka?
Prezes Nowej Prawicy Janusz Korwin-MikkeFoto: PAP/Tomasz Gzell

- W ostatnich wyborach Polacy wybrali bardzo dużą reprezentację partii antyeuropejskich, które nie będą prowadziły polityki pogłębiania integracji, a taka polityka, sądząc z badań, jest preferowana przez Polaków. Istnieje więc pewien problem. Ci, którzy nie głosowali, przyczynili się do wyboru, który jest sprzeczny z ich preferencjami - ocenia Jacek Kucharczyk, prezes Instytutu Spraw Publicznych.

Posłuchaj

Czy wyniki wyborów mają dla nas znaczenie? (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Krzysztof Pyrkosz z częstochowskiego Ruchu Wolności zwraca uwagę, że  po raz pierwszy od wielu lat dostała się do Parlamentu Europejskiego partia, która negatywnie patrzy na pogłębianie integracji w Unii Europejskiej. - To może wnieść świeży powiew do dyskusji o naszym członkostwie - uważa gość Kuby Strzyczkowskiego.

Wybory do Parlamentu Europejskiego >>>

W ocenie Janusza Korwina-Mikkego młodzi ludzie chętnie na niego głosują, bo mają świadomość, że nie ma nic za darmo. - Wiedzą, że jeśli państwo chce im dać pieniądze, to musiało je wziąć od kogoś innego. Ludzie młodzi na nas głosują, bo mają dość kłamstw. Mają dosyć tych, którzy obiecują, że obniżą podatki, a robią wręcz przeciwnie. Mają dość oszustów, którzy mówią, że będą bronić suwerenności Polski, a negocjują i podpisują Traktat Lizboński - mówi prezes Kongresu Nowej Prawicy.

Więcej dyskusji z cyklu "Za, a nawet przeciw" znajdą Państwo tutaj >>>

Stefan Niesiołowski , odnosząc się do rezultatów wyborów, zwraca uwagę, że żadna z partii rządzących w Europie nie zdobyła większej ilości mandatów, niż miała do tej pory. - Jest teraz duża fala wrogości wobec Unii. To jest bardzo niepokojące - mówi, dodając, że podobne tendencje pojawiały się już wcześniej i, podobnie jak dawniej, należy im przeciwdziałać. - To Unia zapewniła pokój w Europie, to dzięki niej od 60 lat nie było wojny na Starym Kontynencie, a wręcz przeciwnie: stał się on obszarem wolności, demokracji i przestrzegania praw człowieka. Alternatywą są wojny nacjonalizmów - podkreśla poseł PO .

W audycji z udziałem słuchaczy wypowiadali się również m.in. Wiesław Gałązka , specjalista ds. wizerunku, i Kazimierz Kik , politolog.

Audycji "Za, a nawet przeciw" można słuchać od poniedziałku do czwartku w samo południe.

autor:
autor: PAP/Godlewska Estera

Poniżej prezentujemy wyniki sondy, która w trakcie audycji przeprowadzona została wśród internautów

 

Polecane