Jak walczyć z błędami lekarskimi?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak walczyć z błędami lekarskimi?
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ Naypong Studio

Małżeństwo z Sosnowca oskarżyło rok temu szpital miejski o zaniedbania, które spowodowały śmierć nienarodzonego dziecka. Wydawało się, że to oskarżenia przepełnionych bólem rodziców. Tymczasem teraz Rzecznik Praw Pacjenta potwierdził błędy lekarskie. Co będzie dalej?

Posłuchaj

"Tego nie można zostawić" - reportaż Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej (Reportaż w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

Mimo opinii ekspertów szpital uważa, że nic się nie stało i czeka na wynik prac prokuratury. Państwo Bednarscy liczą, że zgłoszą się do prokuratury inni rodzice, którzy w nieoficjalnych rozmowach potwierdzają, że w szpitalu dochodziło i nadal dochodzi do błędów.

- Teraz na samą myśl o tym szpitalu po prostu chce m się płakać. (…) Gdybyśmy nie chcieli walczyć, z dużym prawdopodobieństwem wszystko zostałoby już wyciszone - opowiada bohater reportażu "Tego nie można zostawić". A jego żona dodaje, że sprawę komplikuje fakt, iż były ordynator oddziału, na którym doszło do nieszczęścia, to osoba bardzo znana w Zduńskiej Woli, Sosnowcu i okolicach.

Posłuchaj innych Trójkowych reportaży >>>

W Zduńskiej Woli rodziny poszkodowane przez szpital zawiązały koalicję, która chce zlikwidować zaniedbania w tym szpitalu. Okazało się, że prokuratura bada więcej przypadków związanych z działalnością placówki. Więcej na ten temat usłyszeć można w reportażu.

Reportaż na moje.polskieradio.pl - słuchaj, kiedy chcesz >>>

Zapraszamy do słuchania reportażu "Tego nie można zostawić" Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej.

(ei)

"Reportaży" w Trójce można słuchać od poniedziałku do czwartku o 18.15.

Polecane