"Yves Saint Laurent". Film o miłości w otoczeniu wielkiej mody

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Yves Saint Laurent". Film o miłości w otoczeniu wielkiej mody
Kadr z filmu "Yves Saint Laurent"Foto: Youtube/VUE Movie

W piątek w warszawskim kinie Muranów startuje 5. Przegląd Nowego Kina Francuskiego. Otworzy go niezwykły film o ikonie mody - "Yves Saint Laurent".

Posłuchaj

"Yves Saint Laurent". Film o miłości w otoczeniu wielkiej mody (Fajny film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Yves Saint Laurent został protegowanym wielkiego Christiana Diora, mając zaledwie 21 lat. - To była niezwykła odpowiedzialność dla takiego młodego, nieśmiałego i szalenie wrażliwego człowieka - mówi Marlena Wilcan z firmy VUE Movie Distribution.

Filmowa biografia projektanta to opowieść o miłosnych rozterkach, ale też o wielkiej miłości do sztuki. - Yves Saint Laurent zmagał się z wielkimi lękami. Zawsze bał się, że nie tworzy sztuki - wyjaśnia gość Ryszarda Jaźwińskiego. Ten wybitny kreator zmienił oblicze mody, wprowadził haute couture na ulice. Jego pierwszy pokaz dla Diora sprawił, że Paryż leżał u jego stóp.

Rozmowy Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>>

Produkcja ta jest niezwykłą gratką dla miłośników świata mody. - Twórcom tego filmu udało się zdobyć zgodę wieloletniego przyjaciela Yves Saint Laurent'a Pierre'a Berge na wykorzystanie autentycznych kostiumów z kolekcji - mówi Marlena Wilcan. To niezwykła okazja, by obejrzeć prawdziwe dzieła sztuki, które sprawiły, że Yves Saint Laurent podbił cały Paryż, a potem także świat.

Miłośnicy francuskiego kina spoza Warszawy nie muszą się martwić. 5. Przegląd Nowego Kina Francuskiego zostanie zaprezentowany także we Wrocławiu, Łodzi, Lublinie i Krakowie.

"Fajny film" na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o 10.45.

bk, gs

Polecane