Chodźmy w deszcz!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Chodźmy w deszcz!
Foto: arki/sxc.hu/cc

Pogoda nietęga ale u nas miło i ciepło! Chodźcie do nas! Ten dzień był bardzo długi, wszak to także noc muzeów w całej Polsce!

Posłuchaj

Chodźmy w deszcz! (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

U nas Wieża Babel! Po polsku, po angielsku, po islandzku!

Zaczęliśmy tradycyjnie od wydarzeń w telefonicznym skrócie. Agnieszka Obszańska dzwoniła do Cieszyna, Tarnowa i Białegostoku.

ORT: Wiersze z Islandii/wiersze z Polski to międzynarodowy projekt poetycki realizowany przez Instytut Książki. Właśnie dobiega końca! Działo się bardzo dużo, najważniejsze, że dużo po projekcie zostanie - o czym więcej TU. W Warszawie, w ramach tegorocznej Nocy Muzeów o godz. 19:00, Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego / wiosenny wieczór z udziałem trzech islandzkich poetek: Gerður Kristný, Kristín Svava Tómasdóttir, Linda Vilhjálmsdóttir, który poprowadziła Agnieszka Wolny–Hamkało.
Po spotkaniu ok. 20.30 organizatorzy zaprasili do ogrodów BUW-u na inaugurację wystawy wierszy na płocie, a także na ulubione przysmaki Islandczyków, czyli… Prince Polo i tran... W naszym studiu gościła Olga Hołownia - nasza elfolożka z poetkami. A za tydzień Michał Nogaś zda relację z zakończenia projektu podczas Festiwalu Sztuk w Reykjavíku.

Odwiedził nas także Simon Broughton, redaktor naczelny brytyjskiego magazynu Songlines , gość specjalny odbywającego się w ten weekend 17. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja.
Wizyta Simona zbiega się w czasie z premierą wspólnego singla Kapeli Ze Wsi Warszawa i Mercedes Peon.

W Krakowie wystartował Miesiąc Fotografii - nasz ukochany festiwal fotograficzny! Agnieszka Obszańska na miejscu oglądała pierwsze wystawy, zwiedziliśmy je wspólnie! 31 maja Radiowy Dom Kultury przenosimy do Krakowa!

W kolejnym odcinku Muzyczego Przewodnika 3 raz jeszcze wraciliśmy do Oskara Kolberga! Wszystko o obchodach roku Oskara Kolberga można znaleźć TU.

na FB jesteśmy 24/7

Zapraszamy do słuchania "Radiowego Domu Kultury" w każdą sobotę między 12.00 a 14.00.

szydłowska&obszańska&nogaś

Polecane