Zderzenie hip-hopu z jazzem. Koncert Nocnych Marków (wideo)

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zderzenie hip-hopu z jazzem. Koncert Nocnych Marków (wideo)
Night Marks Electric Trio Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Night Marks Electric Trio w doskonały sposób łączą jazzową tradycję z beatową nowoczesnością, co daje piorunujący efekt - mało jest składów, które osiągają poziom zespołu, który wystąpił podczas Red Bull Music Academy Weekender Warsaw.NMET to projekt złożony z trzech świetnych muzyków - klawiszowca Marka Pędziwiatra, basisty Adama Kabacińskiego i producenta/DJa Piotra Skorupskiego, który występuje także jako Spisek Jednego. Piotrek i Marek to uczestnicy Red Bull Music Academy Bass Camp; Spisek Jednego swoje didżejsko-producenckie umiejętności pokazywał na warszawskim Campie w 2012 roku, a klawiszowiec NMET we Wrocławiu rok później.

Koncerty w Trójce. Słuchaj i oglądaj wideo >>>

Epka Nocnych Marków w U Know Me Records wypadła naprawdę świetnie. Muzycy pracowali ciężko nad płytą, a w międzyczasie grali fenomenalne koncerty. Ich zeszłoroczny teledysk “Glorious Tune” z gościnnym udziałem Raashana Ahmada jeszcze zaostrzył apetyty.

Kolejnym utworem z wydawnictwa jest futurystyczna epopeja “Leki” z gościnnym udziałem Archeo (projekt sióstr Przybysz), z którymi Night Marks Electric Trio wystąpił w czwartkowym koncercie.

Słuchaj koncertów w Trójce na moje.polskieradio.pl >>>
Jak powiedział Spisek Jednego, "początkowo ten beat miał się pojawić na nowym projekcie Archeo. Marek wygrzebał sampel z winyla z pewnej polskiej bajki, który wraz z charakterystycznymi riffami gitarowymi jest bazą całego numeru. Czekam na dzień, w którym jakiś digger rozpozna źródło i wrzuci to na whosampled.com. Decyzja o tym, żeby był to drugi singiel, była prosta. Muzycznie track jest petardą, a osobisty tekst Natalii i Pauliny wznosi go na jeszcze wyższy poziom. Jego wielowymiarowa symbolika powoduje, że każdy znajdzie w nim cząstkę siebie. Planujemy jeszcze małą niespodziankę związaną z tym numerem".

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(mat.promocyjne/mc)

Polecane