RHCP: jesteśmy zespołem o otwartym pomyśle na brzmienie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
RHCP: jesteśmy zespołem o otwartym pomyśle na brzmienie
Anthony Kiedis Foto: PAP/KIKO HUESCA

"Parallel Universe" to szósty singiel z płyty "Californication". Mimo że nie został wydany na osobnej płycie i nie doczekał się teledysku, to trafił na składankę największych przebojów Red Hot Chili Peppers, a zespół zagrał go na żywo ponad 230 razy!

Posłuchaj

RHCP: jesteśmy zespołem o zupełnie otwartym pomyśle na brzmienie (Zapraszamy do Trójki-ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

W utworze "Parallel Universe" grupa odeszła od charakterystycznych dla niej funkowych brzmień. Wokalista RHCP Anthony Kiedis podkreślał, że jego zespół jest otwarty na różne gatunki muzyczne. - Piszemy rzeczy wręcz melancholijne, balladowe, a jednocześnie pasują do nas numery agresywne, zahaczające nawet o chaos - dodaje.

Zespół Red Hot Chili Peppers jest kolejnym już bohaterem wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" . Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd jak Johnny Cash , Led Zeppelin , Pink Floyd , The Doors , Sting , Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix , R.E.M. , Elvis Presley, Prince, Michael Jackson , Nirvana , Foo Fighters , Frank Zappa, Kate Bush , Pearl Jam czy Bruce Springsteen .

Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między 6.00 a 9.00 .

(bch/mp)

Polecane