Warszawa - Stambuł - Sopot - Kraków

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Warszawa - Stambuł - Sopot - Kraków
Foto: mat. prom.

Po wydaniu monotematycznym, zrealizowanym w finale sopocko-trójkowej majówki, wydanie "międzymiastowe" Magazynu.

Posłuchaj

Warszawa - Stambuł - Sopot - Kraków (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Warszawa. Michał Zadara , najbardziej dynamiczny polski reżyser teatralny, przygotowuje kolejną swoją premierę w Teatrze Narodowym i, po raz kolejny, sięga po tekst "kanoniczny". To "Zbójcy" Schillera . I – po raz kolejny – zadziwia swoim wyborem. Reżyser był naszym gościem w tym wydaniu audycji. Premiera - 8 maja. Warto zajrzeć na stronę spektaklu na znanym portalu społecznościowym ;)

/

 

Wojciech Malajkat , zaprzyjaźniony  z nami aktor (czyta właśnie u nas powieść Jerzego Sosnowskiego), dyrektor Teatru Syrena , przypominał o Festiwalu Monodramu – United Solo Europe . Festiwal w Teatrze Syrena rozpoczyna się 27 maja.


Stambuł. Od marca polska kultura jest prezentowana w Turcji (600 – lecie polsko – tureckich stosunków dyplomatycznych). W Stambule rozpoczął się właśnie 19 Festiwal Teatralny . Otwierał go TR Warszawa , jeden z najczęściej podróżujących polskich zespołów teatralnych. Rozmawialiśmy telefonicznie się z menadżerem programu Roku Polski w Turcji Olgą Wysocką, która oprowadziła nas nie tylko po teatralnych wydarzeniach tego Roku.

Teatr
Teatr Gardzienice

Sopot . Rozpoczyna się sezon festiwali w naszej – trójkowej - morskiej stolicy. Pierwszy z nich, to zaczynający się 12 maja Festiwal Between/Pomiędzy . Będąc w Sopocie, rozmawiałam z dyrektorem, współtwórcą Festiwalu – profesorem Davidem Malcolmem . Hasło tegorocznego Between – "New Opening/Nowe Otwarcie". Do Sopotu przybywają m.in. Szkoci oraz Gardzienice. Rozmowa z profesorem – w tym wydaniu MBK.

/

Kraków . I – jeden – nieteatralny – temat. 14 maja zostanie otwarta, wybudowana w ekspresowym tempie Hala Expo. Opowiadał o niej prezes Targów w Krakowie – pani Grażyna Grabowska. Takiej przestrzeni wystawienniczej nie ma żadne z "targowych" miast polskich (poza Poznaniem), na pewno – nie ma jej Warszawa.

/
/

Do słuchania "Magazynu Bardzo Kulturalnego" na antenie Trójki zapraszamy w każdą niedzielę, między 19.05 a 20.00.
Baszka Marcinik, Wojciech Dorosz - wydawca

Polecane