Kulturalna Plaża Trójki w Sopocie otwarta!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kulturalna Plaża Trójki w Sopocie otwarta!
Magda Jethon, Leszek Możdżer i Jacek Karnowski na otwarciu Kulturalnej Plaży Trójki w Sopocie Foto: K. Goleniewska/ PR

- Bardzo się cieszę, że Trójka ma w Sopocie taką mocną reprezentację. A Sopot w Trójce - mówił pianista jazzowy Leszek Możdżer, uroczyście otwierając Kulturalną Plażę Trójki razem z dyrektor Programu Trzeciego Magdą Jethon i prezydentem Sopotu Jackiem Karnowskim.

Posłuchaj

Uroczyste otwarcie Kulturalnej Plaży Trójki
+
Dodaj do playlisty
+

Kulturalna Plaża Trójki znajduje się przy Teatrze Atelier. Łatwo ją rozpoznać m.in. po charakterystycznych koszach plażowych z naszym logo.

Dyrektor Programu Trzeciego Magda Jethon podkreśliła, że otwarcie plaży to uroczystość dla Trójki szczególnie ważna, co najmniej z trzech powodów. - Po pierwsze to już kolejne nasze miejsce w Sopocie, bo we wrześniu ubiegłego roku otwieraliśmy tu, z Wojciechem Młynarskim , plac Radiowej Trójki. Po drugie to miejsce niezwykłe, bo związane z kulturą, sztuką i z Programem Trzecim. I trzeci, bardzo ważny powód jest taki, że przecięcia wstęgi dokona jeden z najznakomitszych polskich muzyków jazzowych Leszek Możdżer - powiedziała Magda Jethon.

Także prezydent Sopotu Jacek Karnowski przyznał, że bardzo cieszy się z otwarcia Kulturalnej Plaży Trójki. - Trójka kojarzy się z kulturą. Sopot też kolarzy się z kulturą, więc związek trójkowo-sopocki nie jest przypadkiem, a czymś naturalnym - mówił Jacek Karnowski, który wspólnie z pianistą Leszkiem Możdżerem przeciął wstęgę, symbolicznie otwierając plażę.

/
- Dla mnie to wielki zaszczyt i bardzo się cieszę, że Trójka ma w Sopocie taką mocną reprezentację, a Sopot w Trójce. Jako przedstawiciel społeczności sopockiej przecinam wstęgę z prawdziwą przyjemnością - dodał Leszek Możdżer.
Sopot to miasto szczególne dla Trójki. Wszystko zaczęło się od słynnej Opery Leśnej, w której dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia Marek Niedźwiecki i Piotr Kaczkowski prowadzili audycje oraz rozmawiali m.in. z Lionelem Richie, Paulem Youngiem, Beverley Craven i Jamesem Brownem.
– Gośćmi Trójki w Sopocie byli również Agnieszka Osiecka i Czesław Niemen, a Marek Niedźwiecki zapowiadał koncerty Międzynarodowego Festiwalu Piosenki, w tym legendarny występ Whitney Houston - wspomina Baszka Marcinik z Trójki.

Program Trzecim od lat współpracuje również z wieloma sopockimi instytucjami kulturalnymi - Państwową Galerią Sztuki, Sceną Kameralną Teatru Wybrzeże, Dworkiem Sierakowskich, Muzeum Sopotu czy Zatoką Sztuki.

We wrześniu 2013 r., u zbiegu ulic Haffnera i Bohaterów Monte Cassino, otwarty został plac Radiowej Trójki. Zapraszamy do Sopotu.

(ei/asz)

Polecane