"Krok po kroku z Trójką, Sopot". Przewodnik nieschematyczny

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Krok po kroku z Trójką, Sopot". Przewodnik nieschematyczny
Krystian Hanke i Joanna MielewczykFoto: M.Borawska/PR

- Dostaliśmy Sopot nieprzewodnikowy, nieschematyczny, pełen wciągających opowieści - tak o audiobooku "Krok po kroku z Trójką, Sopot" Joanny Mielewczyk i Krystiana Hanke mówi Michał Nogaś. W "Trójkowym Znaku Jakości" przedstawiliśmy przewodnik, który w sposób ciekawy, nie zawsze dosłowny i oczywisty prezentuje to miasto.

Posłuchaj

"Krok po kroku z Trójką, Sopot". Przewodnik nieschematyczny (Trójkowy Znak Jakości)
+
Dodaj do playlisty
+

''- Po raz pierwsze opowiadamy o książce w wersji audio. Robimy to, ponieważ rzecz jest godna polecenia. Dodatkowo, co nas cieszy, "napisana dźwiękiem" przez naszych kolegów redakcyjnych Joannę Mielewczyk i Krystiana Hanke. Kilka tygodni temu przybyli do Sopotu z mikrofonami i postanowili stworzyć opowieść o tym wyjątkowym mieście. Przeszli je wzdłuż i wszerz, krok po kroku. Odwiedzili 13 miejsc. Postanowili oddać ich klimat i atmosferę. Spotkali ludzi, którzy żyją w Sopocie i żyją Sopotem - mówi Michał Nogaś.

"Krok po kroku z Trójką, Sopot" można kupić w sklepie Polskiego Radia>>>

Kogo można usłyszeć w nagraniach? Jedną z osób opowiadających o najsłynniejszym sopockim hotelu, czyli o "Grandzie" jest autorka książki o tym miejscu Marzena Górska-Karpińska. Gdy reporterzy udali się do Opery Leśnej ich przewodnikiem był szef tego miejsca, czyli Eugeniusz Terlecki. Gdy weszli do słynnego SPATiF-u albo szli Monciakiem, wtedy o wszystkim, co dookoła, opowiadała im mieszkanka miasta Ewa Niewęgłowska-Patała.

Londyńskie akcenty na placu radiowej Trójki w Sopocie >>>

Także miejsca nie do końca oczywiste pojawiają się w audiobooku. Większości z nas Sopot kojarzy się z molo, Operą Leśną czy hipodromem. Ale są też grodzisko, dymiąca latarnia morska, albo kawiarnia, w której serwuje się gorące napoje, proponowane przez dziennikarzy Trójki. Wszystko do zobaczenia oczami wyobraźni i do usłyszenia dzięki audiobookowi.

Poważny przewodnik z przymrużeniem oka>>>

- Zanim wybrałem się do Sopotu, żeby na własne oczy sprawdzić, czy wszystko o czym opowiadają Joasia i Krystian jest prawdą, słuchałem audiobooka w samochodzie. I muszę przyznać, że to ciekawa opowieść nie tylko z powodu tego, co mówią ich goście-przewodnicy, ale ta płyta jest także niezwykle ciekawa dźwiękowo. Reporterzy mają dość wścibskie mikrofony, więc tu zajrzeli, tam podsłuchali i oto dostaliśmy Sopot nieprzewodnikowy, nieschematyczny, pełen wciągających opowieści. Przyznam, że się zasłuchałem. Każdy, kto sięgnie po tę pozycję, znajdzie swoje ulubione miejsce w Sopocie - dodaje w "Trójkowym Znaku Jakości" Michał Nogaś.

Więcej informacji o książce usłyszeć można w nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania!

Zapraszamy też na profil "Z najwyższej półki" na Facebooku >>>

A także na profil "Krok po kroku">>>

"Trójkowy znak jakości" na naszej antenie w każdy piątek o godz. 7.45.

(mp, ei)

Polecane