Red Hot Chili Peppers i Piotr Metz o poranku w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Red Hot Chili Peppers i Piotr Metz o poranku w Trójce
Zapraszamy na poranki z zespołem Red Hot Chili PeppersFoto: mat. prasowe/ redhotchilipeppers.com/ Ellen von Unwerth

Zespół z Kalifornii jest bohaterem nowego cyklu muzycznego autorstwa Piotra Metza. Na spotkania z autorami takich przebojów jak "Californication", "Under The Bridge", "Scar Tissue" czy "Otherside" zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 7.40.

Posłuchaj

Muzycy Red Hot Chili Peppers i Piotr Metz o piosence "Californication" (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

Zespół Red Hot Chili Peppers (RHCP) powstał w Los Angeles w 1983. - Trudno zacząć cykl, bo to już bardzo długa kariera, ciężko wybrać piosenkę. Myślę jednak, że w ich przypadku utworem programowym jest piosenka "Californication" - powiedział Piotr Metz w porannej audycji "Zapraszamy do Trójki".
Obecny skład grupy tworzą wokalista Anthony Kiedis, gitarzysta Josh Klinghoffer, basista Michael "Flea" Balzary i perkusista Chad Smith. Jednak przez lata swoim talentem i nieprzeciętną osobowością naznaczył go bardzo mocno m.in. gitarzysta John Frusciante. - O tym także opowiemy w cyklu naszych spotkać, a mówić będą prawie wszyscy członkowie zespołu - dodał Piotr Metz w rozmowie z Marcinem Łukawskim.

Zespół Red Hot Chili Peppers jest kolejnym już bohaterem wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd jak Johnny Cash Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors, Sting, Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix, R.E.M., Elvis Presley, Prince, Michael Jackson, Nirvana, Foo Fighters, Frank Zappa, Kate Bush, Pearl Jam czy Bruce Springsteen.

(ei/mk)

Polecane