Johnny Cash: country mówi o fundamentalnych przeżyciach

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Johnny Cash: country mówi o fundamentalnych przeżyciach
Johnny CashFoto: mat.prasowe/Sony Music

- Myślę, że siła muzyki country polega na tym, że opowiada ona o emocjach, miłości, rozstaniach, śmierci, o bardzo wielu sprawach. Takie właśnie jest country - powiedział Johnny Cash.

Posłuchaj

Johnny Cash: muzyka country mówi o fundamentalnych przeżyciach (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

Johnny Cash nagrał cover utworu Chrisa Cornella "Rusty cage" w 1996 roku. Piosenka znalazła się na albumie "Unchained", który dostał później nagrodę Grammy.

Od tej pory zespół Soundgarden, który pierwotnie wykonywał utwór, dedykuje go na koncertach właśnie Cashowi.

W marcu tego roku na rynku ukazała się pod patronatem Trójki płyta zatytułowana "Out Among The Stars", na której znalazł się tuzin niedawno odkrytych, nigdzie niepublikowanych nagrań Johnny'ego Casha . Krążek zadebiutował na 13. miejscu listy sprzedaży albumów w Polsce (OLIS).

Johnny Cash to kolejny bohater wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd jak Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors, Sting, Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix, R.E.M., Elvis Presley, Prince, Michael Jackson, Nirvana, Foo Fighters, Frank Zappa, Kate Bush , Pearl Jam czy Bruce Springsteen.

Na muzyczny cykl Piotra Metza zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 7.40.

bk

Polecane