Wojciech Waglewski i Krzysztof Materna o chuchaniu w kurhan, czyli dylematy prawdziwego życia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wojciech Waglewski i Krzysztof Materna o chuchaniu w kurhan, czyli dylematy prawdziwego życia
Foto: PRA/CC/Wikipedia

- Nie zaczynamy skoncentrowani, tylko mamy próbować się koncentrować?! - pytał wzburzony Krzysztof Materna. - W moim wieku już się nie próbuje - ripostował Wojciech Waglewski. Gości primaaprilisowego wydania "Komentatorów" od początku audycji musiał temperować Jan Chojnacki.

Posłuchaj

Wojciech Waglewski i Krzysztof Materna o chuchaniu w kurhan, czyli dylematy prawdziwego życia (Komentatorzy/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

1 kwietnia, nie tyko z okazji prima aprilis, ale też w związku z 52. urodzinami Trójki, poranna audycja "Zapraszamy do Trójki" wyglądała i brzmiała zupełnie inaczej . W ten wyjątkowy poranek "Komentatorów" poprowadził znany z zamiłowania do bluesa Jan Chojnacki. A punktem wyjścia było bardzo poważne pytanie...

- Może spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie: jak żyć - proponował gospodarz audycji. - Napotkałem w sieci twój problem życiowy, związany z obszarnictwem ziemskim. Mianowicie wiosna przyszła, a kret robi swoje - zwrócił się do lider VooVoo.

- I to jest prawdziwy konflikt - zareagował żywo Wojciech Waglewski . - Realna rywalizacja gatunku ludzkiego z gatunkiem zwierzęcym, którą wygrywamy w większości przypadków. Ale są takie przypadki, jak tenże kret. Odkąd jestem w posiadaniu ogrodu, prawnie nabytego drogą kupna…

- Wszyscy mówią, że prawnie nabyli - nieśmiało wtrącił Krzysztof Materna .

- Ja nabyłem prawnie, choć pomogło mi w tym kilka osób z rodziny - kontynuował Wojciech Waglewski.

- Czyli nepotyzm - nie przestawał Krzysztof Materna.

- Ja nie mogę w takich warunkach! Nie mogę żadnego wątku rozpocząć! - bulwersował się Wojciech Waglewski.

- Ale już pan rozpoczął - odpowiadał Jan Chojnacki .

Rozrywka w Trójce - słuchaj na moje.polskieradio.pl>>>

Jeśli chcą Państwo poznać dalszy ciąg historii o krecie, w której pojawi się również mrówkojad, zapraszamy do wysłuchania dołączonego dźwięku. Wśród innych ważkich problemów, Panowie rozmawiali również o tym, czego uczy nas czas.

- Czas nas uczy, żeby się nie spóźniać, żeby kończyć, kiedy trzeba skończyć, żeby nie powtarzać, żeby rozmawiać krótko, bo szkoda czasu. Czas na uczy, żeby wstać i pójść spać. Czas nas uczy wszystkiego, również pogody, no chyba, że umiemy. Ja pogodę mam w sercu, w głowie i innych organach, których nie mogę teraz wymienić - podsumował Krzysztof Materna.

(mk, ei)

Polecane