Trójka w prima aprilis. Audycja, jakiej świat nie słyszał!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójka w prima aprilis. Audycja, jakiej świat nie słyszał!
Takiego zamieszania w studiu Trójki dawno już nie było... Foto: PR/G. Darmetko

Pierwszy kwietnia to nie tylko prima aprilis, ale też 52. urodziny radiowej Trójki! Z tej okazji poranna audycja "Zapraszamy do Trójki" postawiona została na głowie. Zapraszamy do słuchania!

Posłuchaj

Serwis informacyjny o godz. 6.00 przeczytali Agnieszka Obszańska i Tomasz Żąda (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

Co przygotowała Trójka na 1 kwietnia ? - To jak zwykle niespodzianka! Liczymy jednak, że jak co roku pozytywnie zaskoczymy Słuchaczy. Zdradzić mogę tylko tyle, że serdecznie i szczególnie zachęcamy do słuchania porannej audycji "Zapraszamy do Trójki" w godzinach 6.00 – 9.00 – zapowiadała Anna Burzyńska, sekretarz Programu 3.

Słuchaj Trójki w internecie>>>

Niespodzianki zaczęły się już o godz. 6, bo w porannej audycji przywitał słuchaczy... mistrz humoru Artur Andrus , a serwisy informacyjne czytały osoby kojarzone z całkiem innych antenowych ról. Pierwszy z nich, punktualnie o godz. 6, przedstawili: znana z podbijania terenów kulturalnych Agnieszka Obszańska i dziennikarz muzyczny Tomasz Żąda.

Skrót primaaprilisowego poranka:

Niemniej zaskakujący zestaw usłyszeć można było o godz. 7, kiedy przed mikrofonami zasiedli: programowo alternatywna Agnieszka Szydłowska i znany z "Klubów Trójki" Dariusz Bugalski . Natomiast o godz. 8 najważniejsze informacje przedstawili: Grażyna Dobroń , która zwykle dzieli się ze Słuchaczami "Instrukcją obsługi człowieka", i człowiek orkiestra, albo człowiek muzyka - Piotr Stelmach . Ostatni z przewróconych do góry nogami serwisów informacyjnych przeczytali o godz. 9: ekspertka w dziedzinie mody i muzyki Anna Gacek i współautor "Klubów Trójki" Jerzy Sosnowski .

Wiadomości sportowe, co wzbudziło zachwyt Słuchaczy i lawinę telefonów, prezentowała Halina Wachowicz , a prasę przeglądał dla Państwa, wyszukując najbardziej smakowitych tytułów, Marek Niedźwiecki .

Urodzinowym wygibasom nie oparły się nawet audycje publicystyczne. W "Salonie politycznym Trójki" o Platona, Arystotelesa i rehabilitację węgla pytała Ryszarda Kalisza Barbara Marcinik , która zazwyczaj pyta o… rzeczy bardzo kulturalne.

Ryszard Kalisz rozdarty między Platonem a Arystotelesem>>>

Natomiast w "Komentatorach" o tym, jak pozbyć się kreta i czego uczy nas czas, rozmawiali Wojciech Waglewski i Krzysztof Materna . Audycję prowadził Jan Chojnacki , Trójkowy ekspert od bluesa.

Wojciech Waglewski i Krzysztof Materna o chuchaniu w kurhan, czyli dylematy prawdziwego życia>>

Wiadomości ekonomiczne zaprezentował natomiast Trójkowy propagator sportowego stylu życia Henryk Sytner. Przegląd prasy zagranicznej przedstawił Marek Lehnert, korespondent Polskiego Radia z Rzymu, tego poranka wyjątkowo, nawet jak na niego, włoski.

W studiu nie zabrakło także dziennikarzy, których na co dzień usłyszeć można o tej porze. Tym razem jednak Marcin Łukawski i Krystian Hanke podjęli się roli... telefonistów.
Zapraszamy do słuchania i dziękujemy za 52 lata wspólnej historii.

(ei/jp)

Polecane