Artur Rojek "Składam się z ciągłych powtórzeń", Luxtorpeda "Morał tej historii..."

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Artur Rojek "Składam się z ciągłych powtórzeń", Luxtorpeda "Morał tej historii..."
Artur Rojek Foto: Kayax/ mat. pras.

W tym tygodniu przed południem gramy pierwszą, solową płytę Artura Rojka, a po południu najnowszy krążek zespołu Luxtorpeda.

/
Artur Rojek "Składam się z ciągłych powtórzeń"

"Utwór ""Lato 76"" opowiada prawdziwą historię. ""Gdybyś nie zahamował nie byłoby mnie"" – śpiewa Rojek, który jako kilkuletni chłopiec niemal zginął pod kołami samochodu.

Dziś jest dojrzałym mężczyzną, który zwolnił na chwilę, by przyjrzeć się temu, co bierzemy mylnie za nieuchronną rzeczywistość, a co jest tylko jednym z jej wariantów. Po odejściu z zespołu, w którym spędził większą część swojego życia, Artur miał więcej czasu dla siebie niż kiedykolwiek wcześniej. Dużo podróżował. Po świecie, ale i po swoim mieście. Odwiedzał miejsca, w których kiedyś był, w których coś czuł, kogoś kochał, czegoś się bał. I odwiedzał miejsca w których mógł być, ale nie był wcale lub był nie do końca, niezupełnie, niewyraźnie. Rojek nagrał bardzo osobisty album, ale to nie jest jego prywatna historia, to nie jego życiorys. To jego życie potencjalne. Alternatywne, ale niespełnione. To rozmowa z duchami, z bytami których nie było. ""Składam się z ciągłych powtórzeń"" może być płytą o rutynie codzienności, ale może też być opowieścią o tym, jak wiele od nas zależy i jak łatwo z tego rezygnujemy. Może niepotrzebnie?

Artur Rojek - kompozytor, autor tekstów, wokalista, promotor. Tyleż idol, co autorytet (a to wbrew pozorom nie zawsze idzie w parze). Człowiek z monopolem na sukces – czego się nie dotknie, zawsze mu wychodzi. Współtwórca i lider Myslovitz, z którym wydał 9 albumów, a także założyciel i lider grupy Lenny Valentino. Współpracował ponadto z Katarzyną Nosowską, Smolikiem, czy Pustkami. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny OFF Festiwalu. Mimo pracy nad OFF Festiwalem Artur Rojek znalazł czas na przygotowanie pierwszego w pełni solowego albumu.

Lista utworów:

1. Lato 76

2. Beksa

3. Krótkie momenty skupienia

4. Czas który pozostał

5. Kot i Pelikan

6. Kokon

7. To co będzie

8. Syreny

9. Lekkość

10. Pomysł 2"

(Źródło: KAYAX)

/
Luxtorpeda "Morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki"

1 kwietnia na półki trafi nowy album Luxtorpedy. "Morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki" będzie trzecią płytą w dorobku zespołu. Zwyczajem Luxtorpedy wydawnictwo zawiera dodatkowo krążek z wersjami instrumentalnymi.

"Morał tej historii..." to dzieło przemyślane w najdrobniejszym szczególe. Gitarowe riffy, które usłyszycie, to przegląd brzmień od Slayera do Rush, a teksty, jak zwykle w przypadku tego zespołu, wymagają od słuchacza uwagi i skupienia.
Muzycy postarali się o analogowe brzmienie płyty i wbrew regułom nie poddali jej masteringowi! Pierwsze efekty tych zabiegów to singiel "MAMBAŁAGA".

Lista utworów:

1. Ostatni
2. J.U.Z.U.T.N.U.K.U
3. Cały Cyrk
4. Hipokrytes
5. Mambałaga
6. Pusta Studnia
7. Samotna
8. Nieobecny Nieznajomy
9. J'eu Les Poids
10. Od może do może
11. Smoła
12. Persona Non Grata
13. Jestem zwycięzcą

(ei, amt. prom.)

Polecane