Krzysztof Maniak 2013

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Krzysztof Maniak 2013
Foto: Krzysztof Maniak/kadr z filmu

- Często zadaję sobie pytanie, jak dużo jest w moich działaniach performancu, a ile kreacji, którą dopiero później dopowiadam nawet w postprodukcji - mówi Krzysztof Maniak. Inspiruje go także fotografika jako migawka pamięci, która pozostaje w naszej głowie i przywołuje pewne wspomnienia

23-letni artysta studiował na Wydziale Grafiki ASP Kraków, a od roku akademickiego 2010/11 na Wydziale Intermediów ASP w Krakowie. Zajmuje się filmem wideo, fotografiką, performancem i poezją. Tą ostatnią traktuje jednak jako przedłużenie kamery.

- Tematem moich prac jest gest, rytuał, schowanie postaci ludzkiej, ukrycie aktywności człowieka w kontekście natury. Odwołuję się do czasu i przestrzeni, co także było tematem mojej pracy dyplomowej. Kolejnym ważnym dla mnie aspektem jest wyjście w plener, kiedy zamiast sztalug biorę statyw i kamerę, którą ustawiam i rejestruje moją aktywność, która nigdy nie jest zaplanowana. Pod wpływem impulsu wykonuję gest , który w danym kontekście przyjmuje nowe znaczenie - mówił w Trójce Krzysztof Maniak.

Ścieżki from krzysztof maniak on Vimeo.

Konkurs Talenty Trójki , organizowany przez Trójkę, stanowi realną pomoc dla debiutantów na początku ich drogi artystycznej. Biorą w nim udział młodzi, najbardziej obiecujący twórcy – studenci oraz absolwenci uczelni artystycznych do 30. roku życia. Kandydatów zgłaszają uczelnie artystyczne, instytucje kultury i fundacje. Nagrody (w wysokości 10 000 zł) przyznawane są w trzech kategoriach: Teatr, Film i Sztuki wizualne.

Polecane