Grzegorz Zariczny 2013

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Grzegorz Zariczny 2013
Grzegorz Zariczny (z prawej) na planie filmu "Marysina Polana"Foto: mat.promocyjne/Wajda Studio

Jury zachwycił filmem "Marysina Polana". - Robiłem ten film bardzo długo, w trudnym dla mnie momencie. Zostałem wówczas czasowo usunięty ze szkoły w Katowicach, sugerowano mi, żebym przestał robić film, że się do tego nie nadają - wspomina Grzegorz Zariczny.

Po zrealizowaniu obrazu pozwolono mu jednak zostać w szkole powtarzając rok. - Gdyby nie udało mi się zrealizować "Marysinej Polany", pewno nie robiłbym już filmów - mówi gość Ryszarda Jaźwińskiego. Jak dodaje jego wcześniejsze obrazy pełne były błędów. Działo się tak także dlatego, że poruszał w nich tematy, które nie były mu bliskie. Dopiero w "Marysinej Polanie" postał opowiedzieć o tym, co zna.

 

Grzegorz Zariczny urodził się w 1983 r. we wsi pod Krakowem. Przerwał studia geograficzne by w 2005 roku rozpocząć naukę na kierunku reżyserii filmowej Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Ukończył ją w 2011 roku. W 2008 r. podjął kurs dokumentalny w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy gdzie zrealizował film dokumentalny „Marysina Polana” nagradzany w Polsce i za granicą.

Polecane