Damon Albarn na Malta Festival Poznań!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Damon Albarn na Malta Festival Poznań!
Damon AlbarnFoto: Linda Brownlee

Damon Albarn, wokalista legendarnego zespołu Blur i współzałożyciel grupy Gorillaz, będzie gwiazdą muzyczną Malta Festival Poznań. 29 czerwca w Starej Gazowni Albarn zaśpiewa utwory z długo wyczekiwanego, solowego i najbardziej osobistego w jego karierze albumu "Everyday Robots".

Posłuchaj

Michał Merczyński o Malta Festival Poznań 2014 (Radiowy dom kultury/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W "Radiowym Domu Kultury" występ artysty zapowiedział dyrektor festiwalu Michał Merczyński.

Damon Albarn był już wielokrotnie nagradzany, w tym nagrodą Grammy i pięciokrotnie BRIT Awards, a na całym świecie łącznie sprzedał ponad 30 milionów płyt. Jego eklektyczny styl kompozycji i wnikliwe teksty sprawiły, że został okrzyknięty jednym z najciekawszych i najbardziej wpływowych muzyków w Wielkiej Brytanii.
Wraz z Grahamem Coxonem, Dave'em Rowntree i Alexem Jamesem stworzył zespół Blur, który w latach 90. zdobył sławę dzięki albumom "Parklife" i "The Great Escape" oraz przebojom: "Girls & Boys", "Country House" czy "Song 2". W 2012 roku Blur skomponował dwie nowe piosenki - "Under the Westway" i "The Puritan" - aby zagrać je na ogromnym i błyskawicznie wyprzedanym koncercie w londyńskim Hyde Parku na zamknięcie igrzysk olimpijskich.


W roku 2000 Damon Albarn i Jamie Hewlett wymyślili najpopularniejszą na świecie wirtualną grupę Gorillaz. Jej członkami są rysunkowe postacie 2D, Russel, Murdoc i gitarzysta Noodle. Dzięki połączeniu rocka, rapu i popu zespół osiągnął spektakularny sukces, a pozycja Albarna, jako nieprzewidywalnego muzyka umiejętnie żonglującego gatunkami i stylami, została potwierdzona.
Albarn jest autorem muzyki filmowej, m.in. do "101 Reykjavik" i "Broken". Napisał też dwie opery: "Monkey: Journey to the West" (2007) oraz "Dr Dee" (2011).
Koncert na Malta Festival Poznań będzie pierwszym i jedynym w Polsce wydarzeniem promującym jego solowy album "Everyday Robots". Płyta ukaże się 28 kwietnia. Bilety na premierowe koncerty w Manchesterze i Londynie już od dawna są wyprzedane. Płyta zawiera 12 utworów. Wspomnieniom z dzieciństwa towarzyszy w piosenkach komentarz do współczesnego, nowoczesnego świata - gier komputerowych, telefonów komórkowych, życia rozpiętego między naturą a technologią.

Sprzedaż biletów na koncert na ruszy w czwartek, 27 lutego. Malta Festival Poznań 2014 potrwa od 9 do 29 czerwca.
(mat. prasowe/mk)

Polecane