Waglewski Fisz Emade na koncercie w Trójce!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Waglewski Fisz Emade na koncercie w Trójce!
Waglewski Fisz EmadeFoto: PR/Wojciech Kusiński

W niedzielę 2 marca trio wystąpiło w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Waglewski Fisz i Emade zaprezentowali między innymi materiał z wydanej w ubiegłym roku płyty "Matka, Syn, Bóg".

Koncerty w Trójce. Zobacz wideo! >>>

Po pięciu latach od wydania "Męskiej muzyki", która pokryła się platyną, w październiku 2013 roku z drugą płytą powrócił projekt Waglewski Fisz Emade. Tytuł albumu "Matka, Syn, Bóg" sugeruje, iż wypowiedź artystyczna dotyczy spraw ważnych, ale w wielu przypadkach potraktowanych z dystansem charakterystycznym dla Waglewskich.

Waglewski Fisz Emade o tworzeniu albumu "Matka, Syn, Bóg": to było mocne przeżycie >>>

Producentem muzycznym albumu jest Emade , który także gra we wszystkich utworach na perkusji. Słowa napisali Fisz (głos, gitara basowa) i Wojciech Waglewski (głos, gitary). Kompozycje w większości należą do Wojciecha Waglewskiego. Płyta powstawała od kwietnia do sierpnia 2013 w warszawskim Studio S-4, Studio Sound & More oraz Studio Master Lab Jacka Gawłowskiego.

Gościnnie na krążku pojawili się m.in. Miłosz Pękala - wibrafon (grający m.in. z zespołem Mitch&Mitch), Iwona Skwarek - głos (wokalistka duetu Rebeka), Mariusz Obijalski - fortepian (Tworzywo, Natu), Stefan Wesołowski - instrumenty smyczkowe.

Słuchaj koncertów w Trójce na moje.polskieradio.pl >>>

- Tym razem jest to płyta wymyślona wspólnie, zespołowo, ponieważ od czasu poprzedniej płyty, będącej jednorazowym projektem, powstał zespół Waglewski Fisz Emade... W związku z tym słychać tu większą dojrzałość i większą spójność materiału. Po ukończeniu i przesłuchaniu całości nie mogliśmy oprzeć się wrażeniu, że to najbardziej osobisty, najgłębszy i jednocześnie najprawdziwszy materiał, biorąc pod uwagę wszystko to, czego dokonaliśmy do tej pory - mówi o nowej płycie WFE Wojciech Waglewski.

(mat. prasowe/mk)

Polecane