Mentor pomaga nam pokonać wewnętrzne ograniczenia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Mentor pomaga nam pokonać wewnętrzne ograniczenia
Foto: Glow Images/ East News

Wiele kobiet, choć posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, boi się realizować swoje zawodowe marzenia. W takiej sytuacji pomóc może ktoś, kto już podobne przeciwności pokonał.

Posłuchaj

Mentor pomaga nam pokonać wewnętrzne ograniczenia (Do południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Hillary Clinton - współzałożycielka organizacji Vital Voices - powiedziała, że dzięki mentoringowi możemy otwierać drzwi do możliwości osobom, które są gotowe je przekroczyć, ale bez pomocy te drzwi pozostałyby zamknięte. Zgadza się z tym Anna Zawadzka, dyrektor zarządzająca Akademii Lepszych Liderów i stypendystka programu Vital Voices Poland.

Wyjaśnia, że mentoring to układ mistrz-uczeń. - Jest to relacja oparta na zaufaniu, na wymianie doświadczeń i wspólnym budowaniu przyszłości - mówi. Jak wspomina, podczas udziału w programie spędziła cztery dni ze swą mentorką i razem przez kilka godzin dziennie pracowały nad jej planem działania, planem rozwoju, odkrywały marzenia i budowały przyszłość.

Anna Zawadzka zaznacza, że gdy kobiety same próbują zastanawiać się nad tymi tematami, często ponoszą porażkę. - Blokują nas wewnętrzne ograniczenia. Marzymy o robieniu rzeczy, które są dla nas niedostępne. Myślimy, że nie jesteśmy gotowe. Jeśli ktoś obok posłucha o naszych planach, opowie o swojej historii i co by zrobił na naszym miejscu, okazuje się, że nasze problemy nie są problemami - wyjaśnia. Dodaje, że często mamy skłonność do ucieczki od ryzyka, a mentoring pozwala nam uwierzyć we własne możliwości.

- Jesteśmy bardzo dobrze wykształcone, mamy dużą wiedzę, ale ogranicza nas to, że nie czujemy się najlepsze - tłumaczy Zawadzka.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą przygotowała i prowadziła Katarzyna Pruchnicka.

"Do południa" na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku od godz. 9.00 do 12.00.

(bk/mk)

Polecane