Wyobrażenia kontra rzeczywistość, czyli rzecz o urodzie radiowca

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wyobrażenia kontra rzeczywistość, czyli rzecz o urodzie radiowca
Foto: Glow Images/East News

- W pokopanych czasach, kiedy wszystko można zobaczyć i każdego podejrzeć, radio jest jednym z ostatnich bastionów intymności medialnej - mówi Piotr Stelmach. 13 lutego obchodzimy Światowy Dzień Radia.

Posłuchaj

Wyobrażenia kontra rzeczywistość, czyli rzecz o urodzie radiowca (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

Cyfryzacja Polskiego Radia - co warto wiedzieć >>>

Zazwyczaj dziennikarze radiowi wyglądają zupełnie inaczej, niż brzmią. Słuchacze wielokrotnie przyznają, że zanim zobaczyli swoich ulubionych radiowców, wyobrażali sobie ich całkowicie odmiennie.

Abonament RTV: zapłać do 25 dnia każdego miesiąca >>>

- Dla mnie to był szok. Dawno temu myślałam, że Marek Niedźwiecki jest średniego wzrostu blondynem - mówi Halina Wachowicz o czasach, gdy jeszcze nie pracowała w Trójce. - Kiedy pierwszy raz zobaczyłam tego wysokiego mężczyznę o ciemnych włosach, nie mogłam sobie tego zgrać. Były to dla mnie dwie różne osoby - śmieje się.

Posłuchaj nagrań archiwalnych - serwisy specjalne >>>

Czy dziennikarze radiowi mają łatwiej niż telewizyjni? - Są takie stacje, które pokazują obraz - przypomina dr Tomasz Gackowski, medioznawcza z Uniwersytetu Warszawskiego. - Warto jednak pamiętać o pewnych ograniczeniach i wyborach, których musi dokonywać dziennikarz radiowy. W sposób minimalny może budować atmosferę głosami z offu, większość rzeczy musi wyjaśnić. Jest to zupełnie inna praca w porównaniu do pracy dziennikarza telewizyjnego, który może coś pokazać, opowiedzieć obrazem - dodaje.

Zapraszamy na stronę: dabplus.polskieradio.pl >>>

- Czasami dobrze, że w radio pewnych rzeczy nie widać. Jestem klinicznym przykładem oryginalnej, chociaż nie akceptowalnej przez każdego tzw. urody radiowej - mówi Piotr Stelmach, dziennikarz muzyczny Trójki. I przypomina historię, jak pewnego razu do Trójki przyjechała jego fanka…

Zapraszamy do wysłuchania całego materiału, który przygotował Mariusz Krzemiński.

Popołudniowego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-19.00.

(mk)

Polecane