"Kobiety na pewno będą współrządzić. Ważne, żeby robiły to dobrze!"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Kobiety na pewno będą współrządzić. Ważne, żeby robiły to dobrze!"
FirmaFoto: Glow Images/East News

W Polsce co trzecią firmą kieruje kobieta. To znakomity wynik. Warto jednak zauważyć, że jest ich już znacznie mniej we władzach spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Problem tkwi w systemie edukacji.

Posłuchaj

Bardzo Ważny Projekt (Trójka) Vital Voices Poland: potencjał kobiet mógłby być znacznie lepiej wykorzystany w naszej gospodarce
+
Dodaj do playlisty
+

Daria Gołębiowska- Tataj z Vital Voices Poland nie ma wątpliwości. - Kobiety na pewno będą współrządzić i ważne, żeby robiły to dobrze – uważa. Jej zdaniem w naszej gospodarce potencjał kobiet mógłby być znacznie lepiej wykorzystany.

System edukacyjny zabija ambicje

Ważne jest, żeby szkoła kształtowała wzorce silnej kobiety. – Tymczasem małe dziewczynki mają takie same marzenia jak chłopcy. Potem coś się zmienia. I ambicje w młodych kobiet są znacznie mniejsze – wyjaśnia gość.

Jesteśmy globalnym społeczeństwem

Vital Voices Poland to część globalnej organizacji, które została założona w 1997 roku przez Hillary Clinton i Madeleine Albright. - Organizacji przyświeca prosta zasada: prawa człowieka to prawa kobiet, a prawa kobiet to prawa człowieka – wyjaśnia Gołębiowska- Tataj. – Dziś w Polsce to jest oczywiste. Jednak powinniśmy patrzeć na świat przez pryzmat globalnego społeczeństwa – dodaje.

Więcej o programie Vital Voices Poland oraz o programie Grasz o staż dowiesz się słuchając audycji "Bardzo Ważny Projekt".

abo

Polecane