Odkryjmy e-wolontariat

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Odkryjmy e-wolontariat
Foto: Glow Images/East News

- W ciągu pięciu edycji konkursu "Odkryj e-wolontariat" w projekty pomocowe zaangażowanych było aż 42 tys. osób. To pokazuje, jak ogromny potencjał społeczny tkwi w internecie - mówi Marzena Kacprowicz z fundacji Dobra Sieć.

Posłuchaj

Odkryjmy e-wolontariat (Na wyciągnięcie ręki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

E-wolontariuszem może zostać każdy, nawet mieszkańcy niewielkich miejscowości. Wykorzystując Internet, mogą brać udział w tworzeniu bądź wspieraniu projektów o ogromnym zasięgu. Żeby promować społeczne zaangażowanie w Internecie i nagradzać najlepsze pomysły, powstał konkurs "Odkryj e-wolontariat ". Niedawno zakończyła się jego piąta edycja.

- Społeczna twarz internetu cały czas się zmienia. Codziennie rodzą się nowe pomysły, w tym roku mieliśmy projekty związane z gromadzeniem wiedzy, mamy radio internetowe tworzone przez osoby niepełnosprawne, telewizję tworzoną przez młodzież czy projekty pomocowe, takie jak portal domydziecka.org - mówi Marzena Kacprowicz z fundacji Dobra Sieć, współorganizatorka konkursu.

- Działamy od 2006 roku na zasadach wolontariatu - wyjaśnia Paweł Chmara z portalu domydziecka.org. - Zrzeszamy wszystkie domy dziecka, które są w Polsce. Samodzielnie mogą wpisywać swoje potrzeby, a darczyńcy deklarować dary dla placówek. Najczęściej potrzebne są środki czystości i kosmetyki - dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą przygotowała Elżbieta Korczyńska.

Audycja "Na wyciągnięcie ręki" na antenie Trójki w każdy poniedziałek o godz. 18.35.
(mk)

Polecane