Sukces "Trójki do Potęgi"! Dziękujemy! (galeria)

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Sukces "Trójki do Potęgi"! Dziękujemy! (galeria)
Piotr Szwedes, Olga Borys i Piotr PolkFoto: Darek Kawka

Tylu gwiazd naraz warszawska Sala Kongresowa dawno już nie widziała. Byli znani i cenieni aktorzy teatralni i telewizyjni, byli muzycy, sportowcy, dziennikarze Trójki, byli też nasi Słuchacze. A wszyscy po to, by biorąc udział w przedstawieniu "Trójka do Potęgi", wesprzeć chore dzieci z Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach. W sumie, na rzecz małych podopiecznych, udało nam się zebrać 370,5 tys. zł. Serdecznie dziękujemy!

To był wyjątkowy wieczór. Sala Kongresowa pełna była po brzegi, momentami nie było nawet miejsca na jej ogromnej scenie. Humor, śmiech, muzyka i zaskoczenie - tak najkrócej opisać można przedstawienie "Trójka do Potęgi", które na jeden wieczór, w nowej formule, powróciło na scenę po ubiegłorocznym triumfie.

Powrót sztuki był tym bardziej znaczący, że był to element akcji charytatywnej Trójki, którą Słuchacze już bardzo dobrze znają. Tym sposobem, tylko dzięki sprzedaży biletów (po odliczeniu wszelkich kosztów organizacji) udało nam się zebrać dla podopiecznych zakładu w Piszkowicach aż 45 tys. zł. Podsumowanie całej zbiórki znajdą Państwo tu:

Słuchacze i Trójka na rzecz chorych dzieci z Piszkowic - podsumowanie>>>

Podobnie jak poprzednim razem (kiedy spektakl wystawiany był w Teatrze Syrena), także teraz przed publicznością w jednym rzędzie stanęli zawodowi aktorzy oraz osoby znane z zupełnie innych dziedzin życia. W rolach głównych wystąpili m.in. Olga Borys, Beata Ścibakówna, Krystyna Tkacz, Grażyna Wolszczak, Piotr Szwedes, Piotr Polk i Mateusz Damięcki, a w rolach epizodycznych pojawiła się dodatkowa plejada znakomitych aktorów m.in. Joanna Koroniewska, Magdalena Wójcik,  Daniel Olbrychski, Zbigniew Zamachowski i Stanisław Tym (pełną obsadę podajemy na końcu tekstu).

Wszystkie informacje o spektaklu "Trójka do potęgi" znajdą Państwo TU >>>
Na występ w "Trójce do Potęgi" dały się namówić także gwiazdy sportu, muzyki i osobistości telewizyjne m.in. Anita Werner, Beata Tadla, Maria Czubaszek, Monika Richardson, Zbigniew Hołdys, Grzegorz Miecugow, Ania Rusowicz, Wojciech Brzozowski, Mieczysław Szcześniak, Jerzy Iwaszkiewicz i Paweł Nastula. Gdyby tego było mało, była też silna kadra z Myśliwieckiej, w tym m.in.: Magda Jethon, Beata Michniewicz, Agnieszka Obszańska, Agnieszka Szydłowska, Robert Kantereit, Michał Olszański, Henryk Sytner, Marek Niedźwiecki, Paweł Sołtys, Michał Nogaś i Krystian Hanke.

Na dokładkę była jeszcze para słuchaczy Trójki, który wygrali specjalny casting na nieme role w przedstawieniu. I każdy grał, jak tylko umiał, albo nawet bardziej!

fot.
fot. Darek Kawka

Scenariusz do przedstawienia "Trójka do potęgi" - na podstawie książki Grzegorza Miecugowa - stworzył Wojciech Zimiński, a całość wyreżyserował Wojciech Malajkat. To współczesna historia, pokazująca w formie komedii kryminalnej, jak zarobić na... małżeństwach.
Ale w ten wyjątkowy wieczór "Trójka do Potęgi" pokazała także, jak pomagać. Cały dochód ze spektaklu zostanie bowiem przeznaczony na rzecz Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach na Dolnym Śląsku, który opiekuje się ciężko chorymi dziećmi, bardzo często porzuconymi tuż po urodzeniu. Większość podopiecznych ze względu na swoje choroby nie ma szans na adopcję. Wiele dzieci wymaga dożywiania dojelitowego oraz wspomagania oddychania i krążenia.

O codziennych radościach i smutkach opowiadała m.in. dyrektor zakładu, siostra Łucja >>>

Pomoc dla dzieci z Piszkowic: za opiekę nad sierotami nikt nie płaci >>>

Prezydent w Piszkowicach: to miejsce, w którym widać dobro >>>

Wśród gości honorowych poniedziałkowego przedstawienia były kierująca placówką siostra Łucja i Henryka Szczepanowska - dobry duch i siła napędowa Piszkowic. Słuchacze Trójki znają je, podobnie jak podopiecznych ośrodka, z naszej anteny, bo o Piszkowicach opowiadaliśmy już Państwu wielokrotnie, prosząc o pomoc dla maluchów i ich opiekunów.
Po raz kolejny Państwo nie zawiedli, tym razem wykupując dokładnie bilety na przedstawienia. Nie zawiedli też aktorzy, zarówno ci profesjonalni, jak i ci stawiający pierwsze kroki na scenie. Wszyscy schodzili z niej nagradzani burzą oklasków. - I jak tu nie słuchać Trójki - westchnął na zakończenie jeden z widzów.

W sumie, dzięki funduszom pozyskanym z wcześniejszych licytacji, sprzedaży biletów na spektakl oraz wpłat indywidualnych od słuchaczy, Program 3 zebrał do dzisiaj 370 524,79 zł na rzecz Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach w Kotlinie Kłodzkiej.

fot.
fot. Darek Kawka

(ei)

-----------------------------------------------

TRÓJKA DO POTĘGI SALA KONGRESOWA OBSADA NA 16 GRUDNIA 2013

ROLE MÓWIONE

1

ANDRZEJ

Piotr Szwedes

2

BEATA

Grażyna Wolszczak

3

PANI BURMISTRZ

Krystyna Tkacz

4

FARUK

Stanisław Tym

5

JANUSZ

Piotr Polk

6

DAGMARA

Olga Borys

7

KSIĄDZ

Artur Andrus

8

CHORA PANI

Maria Czubaszek

9

MODZIENIEC TAŃCZĄCY

Michał Korzeniowski

10

JAN JANSEN

Sławomir Holland

11

TERESA SOKOLOWSKA

Marta Król

12

JURGEN HOFF

Zbigniew Hołdys

13

JAN WITZTH

Albert Osik

14

EVA MANITZKY

Beata Ścibakówna

15

ADAM ROWIŃSKI

Marcin Hycnar

16

KAPITAN SOWA

Grzegorz Miecugow

17

BEATA KOTAS

Anna Nehrebecka

18

DZIENNIKARKA TVN

Anita Werner

19

NOGI

Justyna Kolenda

20

PROFESOR JANOWSKI

Janusz Zaorski

21

EMERYT

Mateusz Damięcki

 

ROLE NIEME


1

MARIA DE NESCIMENTO

Beata Michniewicz

2

ANDRU ZUCHOR

Michał Olszański

3

KUHI SINUHE

Marek Niedźwiecki

4

MICHAIL RYŻKOW

Wojciech Zimiński + Tomasz Żąda

5

MARIO TIGERSCHWANTZ

Mietek Szcześniak

6

SIDRID KNUTSDOTTIR

Agnieszka Obszańska

7

MĘŻCZYZNA 40 LAT

Piotr Metz

8

MĘŻCZYZNA 50 LAT

Marek Przybylik

9

KOBIETA 30 LAT

Justyna Mączka

10

MĘŻCZYZNA OK 40 LAT

Robert Kantereit

11

MĘŻCZYZNA OK 50 LAT

Hirek Wrona

12

KOBIETA OK 40 LAT

Agnieszka Szydłowska

13

MĘŻCZYZNA TYLE LAT CO WSZYSCY

Piotr Baron

14

PANI SPRZĄTAJĄCA

Magda Jethon

 

ROLE SPECJALNE

1

Beata Tadla

1

Jerzy Iwaszkiewicz

2

Joanna Koroniewska

2

Daniel Olbrychski

3

Magdalena Wójcik

3

Wojciech Brzozowski

4

Ania Rusowicz

4

Piotr Stelmach

5

Henryk Sytner

5

Michał Nogaś

6

Wojciech Malajkat

6

Artur Orzech

7

Matylda Damięcka

7

Słuchacz z transparentem

8

Słuchaczka z transparentem

8

Zbyszek Zamachowski

9

Monika Richardson

9

Paweł Nastula

10

Marcin Łukawski

10

Krystian Hanke

11

Radosław Mróz

 

 

12

Paweł Sołtys

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecane