Bieda? "Bajer full"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bieda? "Bajer full"
Zdjęcie ilistracyjneFoto: Glow Images

- Był taki czas, kiedy ta kobieta codziennie realizowała na poczcie przekazy - mówi pracownica ośrodka pomocy społecznej o matce trójki dzieci, która zawodowo wyłudzała pomoc charytatywną.

Posłuchaj

Bieda? "Bajer full" (Trójka/Reportaż)
+
Dodaj do playlisty
+

Z relacji Katarzyny Cisowskiej rysuje się obraz rodziny doświadczonej przez życie i los. Kobieta przekonuje, że jedno z jej dzieci niedowidzi, drugie nie słyszy, trzecie ma schizofrenię. Twierdzi, że jest zadłużona i nie ma pieniędzy na spłatę zobowiązań. Że rodzinie brakuje na podstawowe potrzeby i ledwo wiąże koniec z końcem.

Co innego mówią pracownicy ośrodka pomocy społecznej, kobiety z facebookowej grupy samotnych matek, do których Katarzyna Cisowska zgłosiła się po pomoc, czy wreszcie członkowie rodziny, których namówiła na zaciągnięcie kredytów - łącznie na kwotę ok. 200 tysięcy złotych.

- Ta pani miała wiele spraw cywilnych - zarówno z jej powództwa, ale także tych o nadanie bankowego tytułu egzekucyjnego. Chodziło o niespłacone pożyczki. Ale była też sprawa karna - została oskarżona o oszustwo i skazana prawomocnym wyrokiem - mówi Marcin Chałoński, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach.

- Trafiłam na pana złośliwego, który podał mnie do sądu. Tak się wszystko potoczyło, że teraz nie stać nas na nic - wyjaśnia Katarzyna Cisowska, którą jednak stać na mieszkanie w dużym, nowym domu.

Posłuchaj innych Trójkowych reportaży >>>

W dobie internetu nie jest łatwo ocenić, kto kim jest. Bieda zyskała nową internetową przestrzeń. Trudno ją zweryfikować i zobaczyć. Bohaterów reportażu połączyła bieda, która ma wiele wymiarów. Nie tylko materialny, ale także duchowy i mentalny.

Reportaż na moje.polskieradio.pl - słuchaj kiedy chcesz >>>

Zapraszamy do wysłuchania reportażu "Bieda" Magdaleny Wadowskiej z Radia Kraków, nagrodzonego GRAND PRESS 2013.

(mk)

Polecane