To już dziś! "Trójka do Potęgi" w nowej odsłonie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
To już dziś! "Trójka do Potęgi" w nowej odsłonie
Olga Borys i Marcin Hycnar podczas premiery spektaklu "Trójka do potęgi"Foto: Wojciech Adam Jurzyk

W poniedziałkowy wieczór zapraszamy do Warszawy na wyjątkowe przedstawienie – "Trójka do Potęgi". Na scenie gwiazdy teatralne, filmowe i radiowe, a także... Słuchacze Trójki! Dochód ze spektaklu będzie przekazany małym podopiecznym Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach.

Posłuchaj

Próba przed spektaklem "Trójka do potęgi" (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

Na przedstawienie zapraszamy na godz. 19.30 do Sali Kongresowej. Wcześniej opowiemy na antenie, jak przebiegają ostatnie przygotowania. O (ewentualną) tremę zapytamy nie tylko aktorów i radiowców, którzy wystąpią na scenie, ale też dwójkę zwycięzców specjalnego konkursu, czyli Słuchaczy Trójki, którzy również pojawią się w sztuce.

Scenariusz do przedstawienia "Trójka do potęgi" - na podstawie książki, komedii kryminalnej, Grzegorza Miecugowa - stworzył Wojciech Zimiński, a całość wyreżyserował Wojciech Malajkat. To współczesna historia, pokazująca w formie komedii kryminalnej, jak zarobić na... małżeństwach.

Wszystkie informacje o spektaklu "Trójka do potęgi" znajdą Państwo TU>>>

W grudniowym spektaklu pojawi się kilka nowości – zaskakujący wątek, a wraz z nim nowa intrygująca rola mówiona oraz kilka niemych –  tak jak poprzednio niezwykle barwnych. Zadbali o to autorzy tekstu, Grzegorz Miecugow i Wojciech Zimiński. Na scenie zobaczymy nie tylko gwiazdy znane z poprzednich przedstawień: Daniela Olbrychskiego, Stanisława Tyma, Zbigniewa Zamachowskiego, ale i nowe postaci – Pawła Królikowskiego, Mariusza Czerkawskiego, Anitę Werner czy Zbigniewa Wodeckiego. A także dziennikarzy Trójki.

Maria Czubaszek w "Trójce do potęgi":

Grudniowa "Trójka do potęgi" to jeszcze atrakcyjniejsza wersja sztuki, która z powodzeniem wystawiana była w ubiegłym roku w stołecznym Teatrze Syrena, z okazji 50-lecia radiowej Trójki. Początkowo planowano tylko kilka przedstawień, które ostatecznie przerodziły się w cykl trwający ponad pół roku.

Artur Andrus, jako ksiądz, w przedstawieniu "Trójka do Potęgi":

Oprócz bardzo dużego zainteresowania, ważnym powodem, dla którego Trójka zdecydowała się na ponowne wystawienie sztuki jest fakt, że dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany Zakładowi Leczniczo-Opiekuńczemu w Piszkowicach. Wcześniej na ten cel przeznaczyliśmy dochód z licytacji czekoladowego orła, a także dwóch prezentów od Pary Prezydenckiej.

O codziennych radościach i smutkach opowiadała m.in. dyrektor zakładu, siostra Łucja>>>

Pomoc dla dzieci z Piszkowic: za opiekę nad sierotami nikt nie płaci>>>

Prezydent w Piszkowicach: to miejsce, w którym widać dobro

 

(ei)

Polecane