Polscy pionierzy pracowitości. Od Jana z Kolna po Wandę Rutkiewicz

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Polscy pionierzy pracowitości. Od Jana z Kolna po Wandę Rutkiewicz
Fragment okładki książki "Pionierzy, czyli niewiarygodnie pracowici Polacy"Foto: mat. promocyjne

- Ta książka, na pierwszy rzut oka, jest przeznaczona dla dzieci i młodzieży, być może powinna pojawić się w każdym przedszkolu i podstawówce. Przekonałem się jednak, że jest to pozycja także dla osób dorosłych - tak o "Pionierach, czyli poczcie niewiarygodnie pracowitych Polaków" opowiadał Michał Nogaś w audycji "Trójkowy znak jakości".

Posłuchaj

Polscy pionierzy pracowitości. Od Jana z Kolna po Wandę Rutkiewicz (Trójkowy znak jakości)
+
Dodaj do playlisty
+

''Kto zbudował kolej w Andach? Kto wymyślił salony piękności? Kto odkrył witaminy? Kto pierwszy poszybował w niebo? Kto wynalazł kamizelkę kuloodporną? Kto złamał tajne szyfry wroga? "Pionierzy, czyli poczet niewiarygodnie pracowitych Polaków" autorstwa Marty Dzienkiewicz opowiada właśnie o nich, o naszych rodakach. Żyjących dawno temu i współczesnych. Pomysłowych i odważnych. Trochę szalonych, zawsze upartych. I niewiarygodnie pracowitych.

Więcej rozmów o literaturze "Z najwyższej półki" >>>
Znajdziemy tu biogramy wielu osób. Od Jana z Kolna po Wandę Rutkiewicz. Czytamy m.in. o Stefanie Drzewieckim - konstruktorze pierwszej łodzi podwodnej,  Czesławie Tańskim - wynalazcy szybowca czy Kazimierzu Żegleniu, który opatentował kamizelkę kuloodporną.
Książką "Pionierzy, czyli poczet niewiarygodnie pracowitych Polaków " debiutuje Marta Dzienkiewicz. Z wykształcenia jest muzykologiem. Pracowała także jako bibliotekarz. Autorami pięknych ilustracji są Joanna Rzezak i Piotr Karski. Oboje byli już wielokrotnie nagradzani na polskich i międzynarodowych konkursach graficznych.

"Trójkowy Znak Jakości" na naszej antenie w każdy piątek o godz. 7.45.

Zapraszamy też na profil "Z najwyższej półki" na FB

(mp)

Polecane