MŚ w futsalu: Biało-Czerwoni powalczą o awans w barażach

• Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ostatni mecz reprezentacji Polski na el. do mistrzostw świata w futsalu zakończył się porażką 3:5. Teraz Biało-Czerwoni muszą walczyć o awans w barażachFoto: PAP/Marian Zubrzycki

Reprezentacja Polski w halowej piłce nożnej po raz pierwszy od ponad 30 lat ma szansę na awans do przyszłorocznych mistrzostw świata. Droga na turniej będzie jednak skomplikowana - ze względu na niekorzystny dla nich wynik ostatniego meczu rozegranego w ramach eliminacje Biało-Czerwoni muszą walczyć o miejsce na mundialu w barażach.

• Reprezentacja Polski w futsalu przegrała z Ukrainą 3:5 w ostatnim meczu w ramach eliminacji mistrzostw świata.
  • Biało-Czerwoni będą teraz musieli walczyć o awans w barażach. Rywala poznają pod koniec stycznia.

W swoim ostatnim meczu grupowym kwalifikacji rundy elitarnej do mistrzostw świata futsalowa reprezentacja Polski zmierzyła się z Ukrainą. Do awansu Biało-Czerwoni potrzebowali remisu lub wygranej. Niestety spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ukraińców.

O losach spotkania zadecydowała pierwsza połowa. Wtedy reprezentacja Ukrainy zdobyła cztery bramki, na co Polakom nie udało się odpowiedzieć przed przerwą. Podopieczni trenera Błażeja Korczyńskiego nie zamierzali jednak się poddawać i w drugiej połowie przystąpili do odrabiania strat. Na dziesięć minut przed końcem spotkania tablica pokazywała wynik 2:4, chwilę później Ukraińcy zdobyli piątego gola. Ostatecznie mecz zakończył się porażką Polaków 3:5, co dało im drugie miejsce w tabeli i bezpośredni awans dla naszych wschodnich sąsiadów.

Mecz Polska - Ukraina: rozstrzygająca pierwsza połowa

- Powiedzieliśmy sobie mocne słowa i wyszliśmy odmienieni. Niestety, 4:0 to za dużo do przerwy - grający w futsalowej reprezentacji Polski Mikołaj Zastawnik. - Myślę, że jak by było do przerwy 2:0 lub 3:0, może moglibyśmy myśleć o czymś więcej - ocenia sportowiec.

Podobnie po spotkaniu wypowiadał się kolejny z reprezentantów, Tomasz Lutecki. - Przespana pierwsza połowa, często nam się to zdarza. Niestety tym razem popełniliśmy za dużo błędów; cztery bramki okazały się nie do odrobienia. Piąta bramka też nas potem podłamała - komentuje piłkarz.

Najczęściej czytane:

MŚ w futsalu: Polacy będą walczyć w barażach

Tomasz Lutecki podkreśla, że kadra nie poddaje się rozpaczy. - I tak wywalczyliśmy 12 punktów, mamy miejsce w barażach. Nie załamujemy rąk i walczymy dalej - zapowiada sportowiec.

W kwietniowych barażach reprezentacja Polski rozegra dwumecz z rywalem, którego pozna po losowaniu zaplanowanym na 25 stycznia. Finały MŚ rozegrane zostaną w dniach 14 września - 6 października 2024 roku w Uzbekistanie. W turnieju wezmą udział 24 reprezentacje, w tym siedem europejskich. Dla Polaków byłby to drugi występ na mistrzostwach - do tej pory Biało-Czerwoni brali udział jedynie w MŚ rozegranych w 1992 roku w Hongkongu.