Zespół

Aleksandra  Kaczkowska

Aleksandra Kaczkowska

Z-ca Kierownika Redakcji Muzyki

Dziennikarka muzyczna i fotografik. Przed mikrofonem od 1996 roku.

Zaczynała w Jazz Radio Mariusza Adamiaka, później współprowadziła z Marcinem Perchuciem "Radioaktywną Wojnę na Czereśnie"w dawnym Radio Wawa, po odejściu z Radiostacji przeszła do dawnego Radia BIS, gdzie w latach 2004-2006 prowadziła publicystyczną audycję  "Pod Prąd" i muzyczną "Rozmowy z Dźwiękiem". Ta druga zagościła na antenie Programu Trzeciego 9 września 2006 r. jako "Popołudniowe Rozmowy z Dźwiękiem" w sobotnim paśmie "Zapraszamy do Trójki".

W międzyczasie związana z telewizją "TYLKO MUZYKA", gdzie pod reżyserią i wprawnym okiem Waltera Chełstowskiego była gospodarzem muzycznych programów nadawanych na żywo. Na 80-lecie Polskiego Radia była jedną z współprowadzących Koncert Galowy "Wielkie, Większe, Największe - 80-lecie Polskiego Radia" na festiwalu w Opolu.

Obecnie od 13 października 2007 r. prowadzi w Programie Trzecim "Ciemną Stronę Mocy", nadawaną w nocy z soboty na niedzielę od północy do 2:00 nad ranem. Muzyki nadawanej podczas audycji nie da się umieścić w jednej szufladce. Występuje tu duża rozpiętość gatunkowa, od łagodnej muzyki elektronicznej, ciepłego, czasem melancholijnego jazzu, poprzez nastrojową, wiecznie żywą muzykę filmową, tajemniczy post-rock, stanowczy trip-hop, aż po zdecydowaną alternatywę i rock, a nawet zadziorny metal.


Napisz do mnie