... i po Open'erze cz. 2!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
... i po Open'erze cz. 2!
ekipa (prawie) nasza. http://blackboxphoto.plFoto: aut. Joanna 'Frota' Kurkowska

Jeszcze raz podsumowujemy festiwal, który już za nami. Wybiegamy też w przyszłość - konkurs o karnety na OFF Festival 2013, konkurs o bilety na koncert Myslovitz, konkurs o bilety na koncert Atoms For Peace!

Piszcie, opisujcie! Czego nie przeczytam na antenie, zamieszczę na stronie - w końcu, powtórzmy truizm, tyle festiwali, ilu uczestników! [alternatywny@polskieradio.pl]

Mój festiwalowy szlak był podporządkowany wywiadom, transmisjom, całemu temu "niewidzialnemu", które pozwala nam pracować podczas Open'era. W skrócie: nie widziałam plaży i nawet jednej kropelki morskiej wody. Festiwal zaczęłam od "Kabaretu warszawskiego" Nowego Teatru, co jak przed rokiem ("Anioły w Ameryce") wprawiło mnie w stan "czy coś mnie jeszcze równie zaangażuje, poruszy?". Poruszyło. Mimo, że koncert Blur widziałam chwilę temu w Barcelonie, wzruszenie targnęło mną, gdy fala rozśpiewanej publiczności, w każdym wieku, galopowała pod scenę. Wzruszyło mnie, że grali te same utwory, a mimo to był to inny koncert! I pierwszy raz w Polsce... A myślałam, że pakiet "pierwszym razów" gwiazd tego formatu mamy wyczerpany!

Wywiadów, informacji i zdjęć szukaj na naszej podstronie poświęconej Open'er Festival

12 lat po wrocławskim występie Nick Cave and The Bad Seeds wrócili do Polski. Nowe utwory, zmieniony zespół. Dla mnie był to wzorzec koncertu - mogłabym godzinami pisać, co to znaczy charyzma i dlaczego Nick może kiwnąć palcem, a wrażenie - jakby poruszał całą sceną. Prosto, ostro i trafnie. I znowu - widziałam ten koncert w Barcelonie, miałam nie zostawać a stałam wmurowana do ostatniego dźwięku...

Wrażeń mam jeszcze dużo; bardzo dobre spotkana z polskimi artystami, frekwencja na ich koncertach była znakomita! Jeszcze kilku chłopaków czeka (tak wyszło, nie ma dziewczyn) na spotkanie z programem do montażu dźwięku. Dzisiaj maszyna wylosowała Caleba i Nathana Followill (Kings of Leon) i Alexa Jamesa (Blur)!

Uwaga! W najbliższą niedzielę w programie WOK (Wszystko o Kulturze, TVP2) fragmenty mojego wywiadu z Thomem Yorkiem! Nie wiem, jak to zmontowano, więc wszyscy będziemy mieli niespodziankę.

Do usłyszenia w czwartek, 11 llipca po 19.00! [na FB 24/7]

Agnieszka Szydłowska

Polecamy kanał Open'er Festival na moje.polskieradio.pl

11.7.13

BABYSHAMBLES- nothing come to nothing

DEERHUNTER- sleepwalking

UL/KR- anonim

KINGS OF LEON- milk

KALIBER 44- konfrontacje

CRYSTAL FIGHTERS- plage

ATOMS FOR PEACE- ingenue

ALT-J- fitzpleasure

20-21

BLUR - girls & boys

MYSLOVITZ- prędzej, później, dalej

BLUR- song 2

BLUR- country house

BLUR - under the westway

Polecane