Inspirują nas blogi kulinarne i…

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Inspirują nas blogi kulinarne i…
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

- Miałam bardzo dobre wzorce w domu, moja mama i jej siostry robiły wspaniałe ciasta na uroczystości rodzinne. W latach 80., w czasach, gdy w sklepach było niewiele, dzieci na urodziny dostawały torty w kształcie boiska czy domku dla lalek – opowiada Sylwia Walendowska, prowadząca z przyjaciółką blog kuchniawformie.pl.

Posłuchaj

Co nas inspiruje? Opowiada Ewa Świerżewska (Do południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jej pasją oprócz gotowania jest także fotografowanie jedzenia. Najtrudniejszy do apetycznego uwiecznienia na zdjęciu jest… makaron. Jak przyznaje jej ulubionym przepisem jest ten, na tor bezowy. Szykując go trzeba pamiętać o drobnym triku, po szybkim ubiciu białek należy bardzo powoli, łyżeczka po łyżeczce dodawać cukier. Inspiracji jak przyznaje szuka na blogach zagranicznych (call-me-cupcake.blogspot.com i tarteletteblog.com.)

Dzięki Ewie Świerżewskiej powstał portal Qlturka, który zainspirowało jej dzieciństwo w domu związanym z literaturą i promocją czytelnictwa. - Kultura to nie tylko filharmonia i Teatr Wielki. W małych miejscowościach prężnie działają biblioteki i domy kultury, to co się tam dzieje, jest piękne. Chciałam to pokazać – podkreśla Ewa Świerżewska. Kilka miesięcy temu uruchomiła kolejny portal. Tym razem poświęcony sportowi - sportowarodzina.pl. - Zachęcamy rodziców do spędzania aktywnie czasu z dziećmi, traktowania sportu jako elementu budowania więzi – mówi rozmówczyni Joanny Mielewczyk. Pomysłodawczyni portalu nie tylko zachęca do uprawiania sportu, ale i sam stara się żyć aktywnie, już za parę dni ruszają na wyjątkowy wyjazd rowerowy z całą rodziną. Na jakie strony sama zagląda? Na blogi prowadzone przez rodziców podróżujących z dziećmi, na strony związane z e-biznesem czy ilustracjami do książek. (znak-zorro-zo.blogspot.com, ksiazkiobrazkowe.blogspot.com, polskailustracjadladzieci.pl, osiemstop.blogspot.com, malypodroznik.pl, mambiznes.pl)

W czwartkowym "Do południa" gościła także Anna Ficner-Ogonowska, absolwentka Politechniki Warszawskiej, nauczycielka i autorka książek, które sprzedały się w nakładzie 170 tys. egzemplarzy: "Alibi na życie", "Krok do szczęścia". Mimo sukcesu pisarskiego nie planuje przerwania pracy w szkole. Jak się okazuje jej samej jest ciężkim określić, które z zajęć - pisarstwo czy praca w szkole - jest bardziej przyjemnością, a które bardziej pracą.

Jakie blogi najbardziej inspirują słuchaczy Trójki? prettybaked.pl, addiopomidory.blogspot.com, gotujebolubi.blox.pl/html, bedziedzieprzepysznie.blogspot.com, www.happylicious.pl.

Audycję przygotowała i prowadziła Joanna Mielewczyk.

Na audycję "Do południa" zapraszamy od poniedziałku do czwartku od godz. 9.00 do godz. 12.00.

gs

Polecane