Ostatnie przygotowania do finału akcji "Orzeł może"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ostatnie przygotowania do finału akcji "Orzeł może"
Anna Popek na wybiegu podczas próbyFoto: Polskie Radio

- Jestem dumna z historii, z ludzi, którzy nas reprezentują ze sztuki, kultury. Jak byłam młoda chciałam się czuć obywatelką świata, im jestem starsza tym więcej rzeczy mnie wzrusza w tym co nasze - mówi Grażyna Wolszczak, jedna z ambasadorek akcji "Orzeł może" i jedna z modelek, prezentujących uskrzydloną kolekcję podczas finału akcji.

Posłuchaj

Finał akcji "Orzeł może" coraz bliżej. Grażyna Wolszczak o akcji (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

W warszawskiej Sali Kongresowej  trwają ostatnie przygotowania do wieczornego, uroczystego finału akcji "Orzeł może". Jedną z jego atrakcji będzie pokaz mody autorstwa Agaty Uli Rzepniewskiej, 24-letniej Polki, 5 lat studiującej we Florencji. – Ta zabawa polskimi symbolami, przetwarzanie ich w nieoczywisty sposób ma wprowadzić nas w dobry nastrój, lekkość - podkreśla.

Podczas pokazu oprócz zawodowych modelek wystąpią znane Polki, ambasadorki akcji:  Anna Popek, Monika Richardson, Ania Rusowicz, Beata Ścibakówna, Beata Tadla, Dorota Wellman i Grażyna Wolszczak.

Trójka zaprasza słuchaczy do wysłuchania transmisji koncertu i relacji z pokazu. Całą imprezę będzie można także oglądać na żywo na stronie internetowej Programu 3. Początek o godz. 19.00.

Codziennie od 2 maja do 4 czerwca Trójka i "Gazeta Wyborcza” w swoich audycjach i artykułach zachęcają Polaków do optymizmu, uśmiechu na co dzień i pewności siebie. W rozmowach z wybitnymi Polakami organizatorzy kampanii przypominają polskie sukcesy, sylwetki słynnych rodaków, interesujące inicjatywy młodych ludzi i akcje społeczne, promujące polskość i optymistyczny patriotyzm.

4 czerwca w warszawskiej Sali Kongresowej nastąpi uroczyste zakończenie akcji "Orzeł może”. Podczas wielkiego finału gwiazdą będzie Kayah. Koncert artystki poprzedzi specjalny, "skrzydlaty” pokaz mody.

Młoda polska projektantka, Agata Ula Rzepniewska, przygotowała kolekcję inspirowaną akcją społeczną "Orzeł może”. – Będzie dominował nonszalancki minimalizm, ale [kolekcja] będzie też troszkę drapieżna i upierzona... Projekty inspirowane są moją kolekcją dyplomową z Florencji, bo udało mi się w niej wypracować pewien styl, któremu chciałabym pozostać wierna – zdradza kreatorka.

W roli modelek wystąpią m.in. ambasadorki kampanii: Anna Popek, Monika Richardson, Ania Rusowicz, Beata Ścibakówna, Beata Tadla, Dorota Wellman i Grażyna Wolszczak, Anna Wendzikowska. Koncert i pokaz poprowadzi Artur Andrus.

Popołudniowego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku między 16.00 a 19.00.

Polecane