Warsztaty Fundacji Rak'n'Roll pomagają nie myśleć o chorobie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Warsztaty Fundacji Rak'n'Roll pomagają nie myśleć o chorobie
Foto: Glow Images/East News

Fundacja Rak'n'Roll i Ploteczkarnia zorganizowały przedświąteczne warsztaty dla osób leczących się onkologicznie. Ich zadaniem jest pomóc oderwać się na chwilę od trudnych doświadczeń. Dzięki nim - jak przyznają uczestniczki - łatwiej nie myśleć o chorobie, ale o tym, co będzie dalej.

Posłuchaj

Wyjątkowe warsztaty Fundacji Rak'n'Roll (Na wyciągnięcie ręki.../Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

- To nasze pierwsze spotkanie w Ploteczkarni. Zajęcia poświęcone były tematyce zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Każda z uczestniczek własnoręcznie wykonała kartkę wielkanocną - opowiada Kamila Stępień z Fundacja Rak’n’Roll. Udział we wszystkich zajęciach organizowanych przez fundację jest bezpłatny.

- Warsztaty wyciągają ludzi chorych z domu, pozwalają spotkać się z innymi, popatrzeć na ich doświadczenia, trochę posłuchać, zobaczyć, że dają sobie radę. To bardzo mobilizujące spotkania - mówi jedna z uczestniczek zajęć.

Opowiadając o swoim zaangażowaniu Katarzyna Urbańska, właścicielka Ploteczkarni wyjaśnia, że w jej rodzinie jedna z krewnych zachorowała na chorobę nowotworową, która bardzo szybko się rozwinęła i nie było możliwości nic zrobić. - Postanowiłam nie być bierną osobą i na zasadzie terapii przez sztukę uprzyjemniać czas chorym paniom - mówi.

Kamila Stępień z Fundacja Rak’n’Roll przypomina o akcji "Daj włos".  - Zmieniając fryzurę, obcięte włosy możemy przekazać fundacji. Powstaną z nich naturalne peruki, które zostaną przekazane osobom leczącym się onkologicznie.

Audycji "Na wyciągnięcie ręki ..." Elżbiety Korczyńskiej można słuchać w każdy poniedziałek o godz. 18.35. Zapraszamy.

Polecane