Być jak Kowalczyk: coraz chętniej poskramiamy "biegówki"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Być jak Kowalczyk: coraz chętniej poskramiamy "biegówki"
Justyna KowalczykFoto: printscreen (facebook)

Warunki do uprawiania narciarstwa biegowego w Polsce nie są tak wyśmienite jak w Norwegii. Trzeba jednak zauważyć, że z sezonu na sezon dzielnie gonimy Skandynawię, w czym wielki udział ma "Królowa nart”, Justyna Kowalczyk.

Posłuchaj

Być jak Kowalczyk: coraz chętniej poskramiamy "biegówki"
+
Dodaj do playlisty
+

Sukcesy czterokrotnej triumfatorki prestiżowego cyklu "Tour de Ski” sprawiły, że Polacy chętnie uprawiają narciarstwo biegowe czym zachęcają odpowiednie osoby do tworzenia nowych tras.

- Zachęcam, aby adepci tego sportu naukę rozpoczynali na przygotowanych trasach - mówi Robert Mucha, członek Towarzystwa Narciarskiego "Biegówki”. - Warto, aby pierwsze kroki na biegówkach stawiali w towarzystwie doświadczonego instruktora oraz, by na samym początku nie inwestowali w sprzęt - gość "Czterech pór roku".

Zobacz serwis narciarski Polskiego Radia

Według Roberta Muchy pierwsze treningi powinny się odbyć na sprzęcie pochodzącym z wypożyczalni. - Tam obsługa właściwie dobierze nam narty i kijki - dodaje.

Ekspert zaznaczył, że niezwykle ważny do biegania na nartach jest odpowiedni ubiór. - Nie powinniśmy korzystać z kombinezonu, w którym szusujemy na stokach  - ostrzega Mucha. - Raczej zajrzyjmy na półkę ze sprzętem do biegania - podpowiada.

Więcej na temat tej pięknej dyscypliny, właściwego doboru sprzętu i trasach w materiale dźwiękowym.

(ah)

Polecane