Gutowski zdradza przepis na "Trójkę z dżemem"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Gutowski zdradza przepis na "Trójkę z dżemem"
Trójkowe dżemy. Palce lizać! Foto: fot. PR/W. A. Jurzyk

– Rozmawiałem z osobami, które odeszły z Trójki na emeryturę 40 lat temu. One wciąż żyją sprawami stacji. Traktowały mnie jak młodszego kolegę z pracy – mówił Marcin Gutowski, autor książki "Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia" i radiowego cyklu, o których mówimy dziś na antenie.

Posłuchaj

Marcin Gutowski o książce "Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia" - "Do południa" 31.10.2012
+
Dodaj do playlisty
+

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów cyklu autorstwa Marcina Gutowskiego . Już niedługo na rynku pojawi się jego książka "Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia" , która powstała w oparciu o popularną audycję stworzoną z okazji 50-lecia Trójki .

/

Marcin Gutowski zdradził Michałowi Nogasiowi, że przed przystąpieniem do pracy nad cyklem nie badał specjalnie historii stacji. – Nie chciałem studiować, chciałem podstawiać magnetofon, mikrofon i pytać, dowiadywać się w trakcie, chłonąć z szeroko  otwartymi oczami – tłumaczył. Dziennikarz najpierw  postarał się dotrzeć do tych, którzy pracowali w Trójce przed laty.  Nie ukrywał, że o części z nich nigdy nie słyszał. Niektórzy z nich odeszli na emeryturę 40 lat temu. 
– Co ciekawe, oni wciąż żyją sprawami Trójki. Traktowali mnie jak młodszego kolegę z pracy. Zapraszali mnie nie tylko na dżem… –  wspominał autor propozycje wypicia napojów procentowych podczas wywiadów.
Dziennikarzowi udało się porozmawiać z ponad setką osób pracujących w Trójce. Druga setka to osoby, które niestety odeszły i ich archiwalne wspomnienia znalazły się i w audycji, i w książce.
Marcin Gutowski przyznał, że wbrew pozorom najbardziej zaskakujące były spotkania z osobami, które zna na co dzień z korytarzy Trójki. – Bardzo się tego obawiałem: spotkań z mistrzem, starszym kolegą z pracy, który mi imponuje, od którego się uczę – wspominał. Jakie okazały się te spotkania? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Wszystkich odcinków cyklu można wysłuchać TU >>

W środę, 31 października, przez cały dzień na naszej antenie mówimy o książce "Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia" i przypominamy niektóre odcinki popularnego cyklu Marcina Gutowskiego.

Premiera książki "Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia" - 7 listopada 2012.

Polecane