Walka o atrakcyjność i pełnię kobiecości – reportaż dający nadzieję Moniki Chrobak

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Walka o atrakcyjność i pełnię kobiecości – reportaż dający nadzieję Moniki Chrobak
Reportaż Moniki Chrobak "Niemal jak prawdziwe" to historia o niezwykłej kobiecie, która mimo choroby walczy o swoją kobiecość i atrakcyjnośćFoto: Małgorzata Karwala (archiwum prywatne)

Przez lekarzy została nazwana lwicą, do końca bowiem walczyła o swoją kobiecość i atrakcyjność. Małgorzata Karwala ma za sobą raka piersi, jej usunięcie i rekonstrukcję. Mimo tak trudnego doświadczenia nie straciła poczucia własnej wartości i pewności siebie. Wręcz przeciwnie, jest dumna, że odzyskała na nowo swój kobiecy atrybut. 

- Podeszłam do tego praktycznie. To nie jest powiększanie biustu dla kaprysu, tylko zrekonstruowanie ciała, tak jak się ludziom przyszywa rękę czy daje protezy nóg, żeby mogli chodzić. Ja dostałam implanty piersi, teraz czuję się już w pełni kobieca - opowiada bohaterka reportażu.

Siłę do pokonywania trudności dodaje jej dodatkowo miłość do tańca. Tańczy salsę i bachatę w formacji "Dancing Queens". Grupa ma już za sobą sukcesy w konkursach w Polsce. Reportaż Moniki Chrobak to też próba między innymi odpowiedzi na pytanie "jak to doświadczenie wpłynęło na życie bohaterki, co na to jej najbliżsi, czy ją to umocniło i czy teraz nie zraża się różnymi przeciwnościami losu?".

Przeczytaj także


Małgorzata Karwala należy też do Stowarzyszenia Kobiet do Walki z Rakiem Piersi "Europa Donna". Jego cele to między innymi organizacja bezpłatnych badań mammograficznych, prelekcje profilaktyczne, nauka samobadania piersi czy organizowanie Marszów Różowej Wstążki.


Posłuchaj

13:42
Monika Chrobak "Niemal jak prawdziwe" (Reportaż w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

 


***

Tytuł reportażu: Niemal jak prawdziwe
Autorka reportażu: 
Moniki Chrobak 
Data emisji:
4.07.2024
Godzina edycji:
18.41 

Polecane