"Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie – Jan Paweł II" - nowy cykl w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie – Jan Paweł II" - nowy cykl w Trójce
Jan Paweł IIFoto: wikipedia/Leja

Próba podsumowania pontyfikatu Jana Pawła II w ciągu miesiąca zakrawa na zuchwałość. Niemal trzydzieści lat z papieżem Polakiem to przecież czas tak intensywny – pełen działań, słów, gestów, których nie sposób ogarnąć.

Posłuchaj

"Szukałem Was,.." cz. 1, rok 1978
+
Dodaj do playlisty
+

Do odważnych jednak świat należy, dlatego od 2 kwietnia (szóstej rocznicy śmierci Jana Pawła II) aż do dnia beatyfikacji 1 maja w porannych i popołudniowych wydaniach "Zapraszamy do Trójki" przypominaliśmy kolejne lata tego niezwykłego pontyfikatu – rok po roku.

Najważniejsze wydarzenia, pielgrzymki z całego świata, archiwalne nagrania. Ale to nie wszystko - przypomnieliśmy też podstawowe punkty nauczania polskiego papieża. Dokumenty papieskie czyta wszak niewielu, a i ich język jest trudny i nieprzystępny. Dlatego stworzyliśmy dla słuchaczy "ściągawkę z Jana Pawła II". Każdy mógł usłyszeć co papież myślał o globalizacji, islamie, wolnym rynku, ekologii, ateistach czy… sporcie. Uważni słuchacze mogli poznać jego ulubione żarty, dowiedzieć się jak wyglądały potajemne ucieczki z Watykanu oraz czy złowił kiedyś rybę na muchę.

Te i wiele innych informacji z życia Jana Pawła II w naszym cyklu: "Szukałem was, a teraz Wy przyszliście do mnie – Jan Paweł II", przygotowanym przez Marcina Gutowskiego. Zapraszamy do wysłuchania.


Wszystkie odcinki cyklu znajdują się w tym artykule po prawej stronie, w boksie "Posłuchaj".

Polecane