Ogień dla zmarzniętych serc. Nowa płyta Skubasa

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Ta płyta może ogrzać niejedno serce – tak o swoim najnowszym albumie "W ogień" mówi Skubas. Nowe piosenki ukazały się kilka dni temu w serwisach streamingowych, a już za niecały miesiąc artysta rozpoczyna trasę koncertową.  

 

  • Najnowsza płyta Skubasa pt. "W ogień" miała premierę w serwisach streamingowych o północy 16 lutego 2024.
  • To czwarty album studyjny w dorobku 42-letniego artysty.
  • Poprzednia płyta Skubasa, "Duch", ukazała się w 2020 roku.

Poprzednie trzy albumy Skubas wydawał pod koniec lata lub jesienią – we wrześniu, ew. w  październiku. Longplay "W ogień" ukazał się 16 lutego, a więc w pełni kalendarzowej zimy, i jest nieco bardziej energetyczny od swoich poprzedników. – Myślę, że ma w sobie aspekt taneczny i może ogrzać niejedno serce – twierdzi wokalista.

Z małą pomocą przyjaciół  

Na nowej płycie Skubasa nie zabrakło gości. Są wśród nich Dawid Tyszkowski, duet Kwiat Jabłoni i Krzysztof Zalewski. Ten ostatni pomógł w nagraniu piosenki "Rdza", poświęconej pamięci Macieja Berbeki, wybitnego himalaisty, który zginął w 2013 roku w pobliżu szczytu Broad Peak. Jak się okazuje, Zalewski dołożył swoje trzy grosze do utworu, nie pojawiając się ani na chwilę w studiu nagrań. – Jest zajętym człowiekiem, aczkolwiek dysponuje arsenałem mikrofonów, sprzętu studyjnego oraz, oczywiście, talentu, więc zrobił to perfekcyjnie – mówi Skubas.

źródło: YouTube / KayaxTV

Wokalista przyznaje, że album "W ogień" powstał wyjątkowo szybko. Spora w tym zasługa Jakuba Węgrzyna, starego znajomego Skubasa, który pomógł mu napisać teksty piosenek. Jak jednak zastrzega gość "Trójki", "teksty są bardzo osobiste, więc nie było to zlecanie roboty, tylko pełna współpraca".  

Ogień na scenie

Skubas nie tylko zaśpiewał, ale też sam zagrał na większości instrumentów, które słychać na płycie. W jej wyprodukowaniu pomagał Tomasz "Buslav" Busławski. Jak brzmi na żywo materiał z albumu "W ogień", fani będą mogli przekonać się podczas trasy koncertowej, która rozpoczyna się 12 marca od występu w warszawskim klubie Moxo.

Posłuchaj

6:51
Nowa płyta Skubasa (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj też: 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Tomasz Miara
Gość: Skubas (muzyk)
Data emisji: 19.02.2024
Godzina emisji: 13.12

kc

Polecane