Kabaret Młodych Panów: lubimy absurdalne poczucie humoru [WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Kabaret Młodych Panów bawi i rozśmiesza miliony Polaków już blisko 20 lat. Jak mówią, tematy do śmiechu są wszędzie. – Obserwujemy jakąś scenkę, czy to rodzajową czy obyczajową i przygotowujemy skecz – mówią w Trójce Mateusz Banaszkiewicz i Bartek Demczuk, połowa składu kabaretu. – Wykorzystujemy doświadczenia własne, przyjaciół albo znajomych.

Śląskie korzenie - dobra jakość

Kabaret Młodych Panów powstał w 2004 roku w Rybniku. Premiera pierwszego programu pt. "My naprawdę chcemy pracować" odbyła się 7 października 2004 roku podczas IX Rybnickiej Jesieni Kabaretowej. Panowie mają na swym koncie wiele nagród i wyróżnień. Zostali docenieni m.in. na krakowskim festiwalu PAKA, a także podczas Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry, Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A. w Poznaniu i gdańskiego Festiwalu Dobrego Humoru.

Pochodzą ze Śląska, co często wykorzystują w swoich skeczach. Poruszają różne tematy, także kontrowersyjne i tabu, jednak jak zaznaczają, zawsze dbają o jakość skeczy i czerpią od najlepszych. - Nasz kabaret, nie tylko z nazwy, nawiązuje do Kabaretu Starszych Panów, który zawsze się dobrze kojarzył wszystkim Polakom do pewnego wieku – mówią goście audycji. – Staramy się utrzymać odpowiedni poziom i chcemy kontynuować dzieło dobrego kabaretu.


Kabaret jako całość

Jak przekonują artyści, wiele tematów do skeczy przynosi życie, a śmiać się można ze wszystkiego. Niedawno wystartowali z nowym programem. – Pojawił się w telewizji, ale zablokowaliśmy, żeby nie był publikowany w internecie – tłumaczą. – Teraz wiele rzeczy przenosi się w wirtualną przestrzeń, ale my stawiamy na spotkania z publicznością. Przychodzą ludzie, którzy znają nas z kilku skeczy i mówią, że nie wiedzieli, że można z tego zrobić całość - spektakl kabaretowy. Nasze występy i nowe kawałki zyskały już uznanie.

Goście Trójki opowiadali więcej o obecnej sytuacji kabaretów na rynku oraz o swoich inspiracjach i planach.


Posłuchaj

47:28
Kabaret Młodych Panów gościem audycji "W antrakcie" (W antrakcie/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

 Ponadto w audycji:

  • recenzje: "Tchnienie" Duncana Macmillana, spektakl w reżyserii Grzegorza Małeckiego w Teatrze Narodowym oraz "Testosteron" – nowa odsłona słynnego tekstu Andrzeja Saramonowicza na Żoliborzu w Warszawie, niebawem do obejrzenia w całej Polsce;
  • wędrówki Malwiny: "Depeche Mode" – spektakl muzyczny warszawskiego Teatru Rampa;
  • co słychać: Małgorzata Bogajewska – Teatr Ludowy w Krakowie;
  • antyporadnik:  telefon w teatrze.

***

Tytuł audycji: W antrakcie
Prowadzą: Malwina KiepielMagda Kuydowicz
Data emisji: 01.04.2023
Godziny emisji: 12.05

kc/aw

Polecane