Narodowy Marsz Papieski. "Ma nam przypomnieć, do czego zostaliśmy powołani"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Narodowy Marsz Papieski. "Ma nam przypomnieć, do czego zostaliśmy powołani"
Jan Paweł II w papamobile podczas pielgrzymki do Polski w 1999 rokuFoto: Krzysztof Wojcik/Forum

Żadnych oficjalnych przemówień, zjednoczenie wokół wspólnych wartości i przypomnienie o tym, czego nauczał Jan Paweł II – takie są główne założenia Narodowego Marszu Papieskiego, który w niedzielę (2 kwietnia) przejdzie przez centrum stolicy.

Narodowy Marsz Papieski rozpocznie się w niedzielę o godz. 11 na rondzie Dmowskiego, w samym centrum Warszawy. Organizatorzy zachęcają, aby przybyć wcześniej, bo wydarzenia wprowadzające w atmosferę marszu rozpoczną się już o godz. 9.45. – Będziemy rozmawiać, poznawać się, proponować wspólne śpiewanie i modlitwę – mówiła w Trójce współorganizatorka marszu Barbara Konarska.

Gość audycji "Zapraszamy na weekend" podkreśliła, że marsz jest inicjatywą społeczną, nie będzie podczas niego żadnych oficjalnych przemówień, a jego jedynym patronem jest Jan Paweł II. – To dla niego chcemy się spotykać, przypominać jego naukę, nie jakimś naszym komentarzem, tylko jego słowami – powiedziała rozmówczyni Piotra Firana.

Papamobile i ułani

Organizatorzy zadbali o to, aby marsz miał odpowiednią oprawę i był atrakcyjny także dla najmłodszych uczestników. – Poprowadzi nas papamobile. To będzie taki symbol przypominający spotkania z Janem Pawłem II, kiedy on przyjeżdżał do Polski – opowiadała Barbara Konarska. Maszerującym będą towarzyszyć m.in. ułani na koniach oraz członkowie Bractwa Kurkowego.

Współorganizatorka marszu zaznaczyła, że ma on być podziękowaniem za pontyfikat polskiego papieża, a przy okazji zjednoczeniem narodu wokół wspólnych wartości. – Ma nam przypomnieć to, do czego zostaliśmy powołani, czerpiąc z nauki i ze schedy Jana Pawła II.

Osobom, które na marsz przybędą spoza Warszawy, zostanie udostępniony parking pod stadionem PGE Narodowym. Więcej informacji organizacyjnych można znaleźć na stronie marszpapieski.pl.


Posłuchaj

8:52
Barbara Konarska o Marszu Papieskim (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Czytaj też: 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Piotr Firan
Gość: Barbara Konarska (współorganizatorka Narodowego Marszu Papieskiego)
Data emisji: 31.03.2023
Godziny emisji: 11.42

kc

Polecane