Mały Koneser – zbliża się wielkie święto książki!  

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Mały Koneser – zbliża się wielkie święto książki!   
Już niedługo odbędą się targi wydawnictw dla dzieci i młodzieży dzieci i młodzieży Mały KoneserFoto: shutterstock/Yuganov Konstantin

Już niedługo odbędzie się druga edycja targów wydawnictw dla dzieci i młodzieży Mały Koneser. – Te targi, to nie tylko książki, ale także spotkania z ciekawymi ludźmi – mówiła w Trójce Magdalena Kłos-Podsiadło, współorganizatorka wydarzenia.

W weekend 18-19 marca w Centrum Praskim Koneser odbędą się targi wydawnictw dla dzieci i młodzieży Mały Koneser. Pomysł na wydarzenie wziął się z miłości do książek i literatury.

 Kocham książki, ale też kocham ludzi, którzy je tworzą. Bardzo szanuję i podziwiam tych, którzy je publikują, wydają i wymyślają – mówiła rozmówczyni Katarzyny Stoparczyk I to jest mój świat. Mówi się, że jeżeli ktoś kocha to, co robi, to nigdy nie będzie pracował, tylko będzie szczęśliwym człowiekiem.

Magda niedawno wróciła z targów książki dla dzieci i młodzieży w Bolonii. – Przyjechałam do Polski z refleksjami o tym, co się w tej chwili dzieje na świecie i również w świecie książek – opowiadała. – Przywiozłam też jakieś pomysły, które będą mi towarzyszyły w tym roku a także wydawnicze marzenia, które będę chciała zrealizować.

W targach Mały Koneser udział weźmie ponad dwadzieścia najlepszych polskich wydawnictw. –  Wymyśliliśmy ten festiwal i targi też dla innych wydawnictw, bo my myślimy, że trzeba być razem. Trzeba tworzyć wspólnotę wydawniczą i spotykać się właśnie z tymi ludźmi, którzy myślą podobnie, tak jak my o książkach – opowiada Magdalena Kłos-Podsiadło. – Dlatego chcemy właśnie pod jednym dachem, w jednym miejscu zebrać wszystkich ludzi, którzy, tak jak my, chcą wydawać piękne książki. I to jest dla nas ważne.


W Centrum Praskim Koneser można będzie znaleźć wyszukane publikacje dla dzieci i młodzieży, wziąć udział w licznych warsztatach, spotkaniach i debatach prowadzonych przez cenionych twórców i entuzjastów literatury dziecięcej.


Posłuchaj

49:12
Magdalena Kłos-Podsiadło o Targach książki dziecięcej i młodzieżowej Mały Koneser (Zagadkowa niedziela/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Zobacz także:

 

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Data emisji: 12.03.2023
Godzina emisji: 9.10

aw/pj

Polecane