Szukanie pracy marzeń – jak robić to skutecznie?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Szukanie pracy marzeń – jak robić to skutecznie?
Dobrze napisane CV to połowa sukcesuFoto: shutterstock/Ground Picture

Niełatwo jest znaleźć pracę marzeń. Warto jednak próbować, korzystając przy tym ze wskazówek, jakich udzieliła w "Porze na Trójkę" specjalistka do spraw rekrutacji nowych pracowników.

Szukanie pracy to dość stresujące zajęcie – zarówno dla świeżo upieczonych absolwentów szkół i uczelni, jak i dla tych, którzy chcą zmienić aktualnego pracodawcę. Nowego zajęcia najczęściej szukamy przez internet. Ma on tę przewagę nad innymi mediami, że możemy w nim znaleźć wiele istotnych informacji na temat konkretnej firmy: czym się zajmuje, jacy ludzie w niej pracują, czy obowiązuje dress code itp.

Zanim rzucimy się w wir poszukiwań pracy, warto odpowiedzieć sobie na pytanie o to, co tak naprawdę chcemy robić w życiu. – Warto zrobić taki research: co lubię robić, w czym jestem dobry, w czym wyręczam innych, chociażby na studiach czy w szkole – radziła w Trójce Agnieszka Ciećwierz, specjalistka od rekrutacji.

Z małą pomocą przyjaciół

Niektóre nasze kompetencje wydają nam się na tyle oczywiste, że nie postrzegamy ich jako nasze atuty. Dlatego dobrze jest zapytać bliskie nam osoby o to, co o nas myślą i jakie widzą w nas mocne strony. Następnie należałoby sporządzić listę naszych kompetencji – zarówno tych "miękkich", takich jak pewność siebie czy dokładność, jak i "twardych", typu umiejętność obsługiwania konkretnego programu komputerowego czy znajomość języka obcego. Do tego dopisujemy zestaw naszych osobistych wartości i dopiero wtedy jesteśmy gotowi wybrać odpowiednią ścieżkę kariery.


Posłuchaj

6:03
Jak znaleźć pracę marzeń, cz. 1 (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Nie strzelać kulą w płot

Gdy już znajdziemy odpowiadające nam stanowisko, musimy pamiętać o właściwym przygotowaniu swojej aplikacji. – Najważniejsze jest to, żebyśmy odpowiedzieli konkretnie na daną ofertę pracy, a nie wysyłali szablonowego CV – mówiła gość audycji "Pora na Trójkę". – Pamiętajmy przede wszystkim, żeby dokładnie przeczytać tę ofertę i podkreślić kompetencje, które są w niej poszukiwane.

Rozglądając się za pracą, warto obserwować internetowe profile rekruterów i specjalistów HR. To pomoże uniknąć przegapienia interesującej oferty. Agnieszka Ciećwierz odradza jednak nękanie tych osób pytaniami o to, czy może wiedzą coś o jakiejś ciekawej pracy.


Posłuchaj

4:04
Jak znaleźć pracę marzeń, cz. 2 (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

Czytaj też: 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Radosław Nałęcz
Gość: Agnieszka Ciećwierz (specjalistka od rekrutacji)
Data emisji: 1.02.2023
Godziny emisji: 7.10, 7.20

kc

Polecane