Historia Uliany i Adriana. Reportaż "Będę się Tobą opiekował" [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Historia Uliany i Adriana. Reportaż "Będę się Tobą opiekował" [POSŁUCHAJ]
Uliana poznała Adriana w pracy. Reportaż "Będę się Tobą opiekował" autorstwa Joanny Bogusławskiej. Foto: Shutterstock

Uliana przyjechała do Polski z Iwano-Frankiwska na Ukrainie. W Warszawie poznała Adriana. Tak zaczęła się niezwykła relacja. Zachęcamy do wysłuchania reportażu zatytułowanego "Będę się Tobą opiekował" autorstwa Joanny Bogusławskiej. 

Pracowali razem jako ratownicy na basenie. Zaprosiła go na pielmieni i tak – przez żołądek do serca – narodziła się miłość. Kiedy wybuchła wojna na Ukrainie, Uliana nie dowierzała. Brat i ojciec poszli na front, mama została z babcią. Uliana w Polsce miała tylko swoją miłość, Adriana. Był dla niej ogromnym wsparciem. Bratu i tacie obiecał, że będzie się nią opiekował. Teraz mieszkają razem, Uliana studiuje. Marzą o wspólnej przyszłości i o tym, żeby pojechać na Ukrainę.

– Ten związek jest dla mnie idealnym uzupełnianiem się połówkę. Uliana i Adrian są dla mnie przykładem. Pokazują, jak trzeba się nawzajem sobą opiekować, troszczyć, kochać i wspierać. Nawet w trudnych momentach ich relacja zdaje egzamin – mówiła jedna z bohaterek reportażu. 

Element Ukrainy

– Nasze mieszkanie jest niewielkie, ale idealne dla dwóch osób. Adrian przygotowuje już śniadanie. To taka nasza mała tradycja – mówiła Uliana, oprowadzając Joannę Bogusławską po wspólnym mieszkaniu. – Mam dużo ukraińskich książek. W wolnym czasie staram się czytać. W domu jest też mały element Ukrainy. Dywanik, który własnymi rękoma wykonała moja babcia – podkreśliła.

Dla pary komunikacja nie stanowi żadnego problemu. – Znam niektóre ukraińskie słówka, czasem zdarzy mi się nawet powiedzieć pełne zdanie. Sporo jeszcze przede mną, ale język chcę znać na pewno – deklaruje Adrian. 

Po pierwsze wsparcie

– Ta relacja jest przykładem ogromnego wsparcia. Poznali się w bardzo trudnym dla Uliany momencie. Jej tata i brat dopiero co poszli na front. Adrian okazał jej wielkie wsparcie. Ich miłość ma zupełnie inny odcień, poznali się przecież w tak trudnej sytuacji życiowej. Dzięki temu to niezwykłe uczucie przejawia się jeszcze bardziej – powiedziała Alina, przyjaciółką pary.

Posłuchaj

20:49
Historia Uliany i Adriana. Reportaż "Będę się Tobą opiekował" (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł reportażu: "Będę się Tobą opiekował"
Autorka reportażu:
 Joanna Bogusławska
Data emisji: 
1.02.2023
Godzina emisji: 
22.11

zch

Polecane