Retransmisja: urzekający Fink na scenie Trójki [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Retransmisja: urzekający Fink na scenie Trójki [POSŁUCHAJ]
Koncert Finka w szwajcarskim FryburguFoto: PAP/EPA/ANTHONY ANEX

W swoich autorskich piosenkach odważnie łączy folk, indie rock i bluesa z elektroniką. Popularny w Polsce brytyjski wokalista i gitarzysta Fink zagrał w Trójce we wrześniu 2017 roku. W niedzielę (5 lutego) wieczorem przypomnieliśmy ten klimatyczny koncert. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

50-letni Finian Paul Greenall, znany fanom muzyki jako Fink, urodził się w mieście St Ives, na południowym wybrzeżu Anglii. W jego bogatym artystycznym CV widnieje współpraca z takimi artystami jak Amy Winehouse, John Legend czy Bonobo. Jako solista nagrał do tej pory dziesięć studyjnych albumów, wypełnionych autorską mieszanką folku, indie rocka, bluesa i elektronicznych brzmień.

Posłuchaj także:

Posłuchaj

50:15
Fink na scenie Trójki (Koncert w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

Na szóstej z kolei płycie artysta odważył się na śmielsze muzyczne eksperymenty. Tytuł krążka (w tłumaczeniu: "I znów powstanę") wziął się z łacińskiej inskrypcji na ścianie 900-letniego kościoła w Kornwalii, skąd pochodzi Fink. W nagraniu płyty wzięli udział także perkusista Tim Thornton oraz basista Guy Whittaker, a za brzmienie odpowiadał znany producent Flood, mający na koncie współpracę m.in. z U2, PJ Harvey, Foals i The Killers.

Fink - 'Hour Golden' (Live)/Fink


 

Polecane