Spektakl "Rozmowy z kotem" - studenci na deskach

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Spektakl "Rozmowy z kotem" - studenci na deskach
Teatr Hybrydy zaprasza na "Rozmowy z kotem"Foto: Shutterstock/Alena Ozerova

- To atut teatrów amatorskich, że nie wszystko jest dopięte na ostatni guzik, jest sporo swobody, naturalności (...). Nie jest przez to gorszy – jest inny - mówił w Dwójce Łukasz Krawczyński, reżyser studenckiego teatru Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego. 

"Ada ma kota, Kicia ma kota i Dezydery też ma kota. Przestańmy się oszukiwać, wszyscy mamy kota. Warto wziąć go na kolana, spojrzeć głęboko w oczy i szczerze z nim pogadać".

Co się stało z Hanką? Kto ukrywa się w szafie? I kim właściwie jest Laleczka?! Na te i inne pytania pewnie i tak nie poznamy odpowiedzi, ale czy to właśnie tego potrzebujemy do szczęścia? Tak brzmi opis spektaklu "Rozmowy z kotem".

Trzy kobiety i szafa

Twórcy zabierają widzów do zakładu zamkniętego, odnajdujemy tam trzy kobiety i szafę, w której coś jest, choć personel obstaje, że nie ma. Sprawę komplikuje wizyta z ministerstwa. - Wiadomo, coś się musi wydarzyć i "coś" z tej szafy musi wyjść - opowiadał reżyser.

"Coś" - ani dobre, ani złe 

Jest to spektakl studenckiego teatru Hybrydy. - Podczas pracy nad spektaklem rozmawialiśmy, szeroko mówiąc, o zdrowiu psychicznym, o tym żeby z czułością spojrzeć na to, z czym sobie w życiu nie radzimy, co kłuje, jest – ani dobre, ani złe – w szafie - opowiadał  Łukasz Krawczyński.

Z życia z kotami

Inspiracja pochodzi, nie może być inaczej, z życia z kotami. - Obserwowałem ich zachowania i jeden z monologów spektaklu jest zainspirowany zachowaniami Slotha i Fifi - przyznał reżyser. - Zaczyna się słowami: "wołałeś mnie? Zapytam przezornie, gdy tylko otworzysz drzwi lodówki". 

Najczęściej czytane

Przedstawieniu towarzyszą salwy śmiechu, ale są w nim także chwile na refleksję. - Pojawia się dużo poważnych tematów i jest to komedia, ale z gorzkim wydźwiękiem. - Jest w tym coś niepokojącego, co daje trochę rozrywki, ale najwięcej niepokoju - opowiadała Dominika Świątek. - To jest niby komedia, śmiejemy się, ale to trochę nerwowe, bo czujemy, że pod skórą coś innego siedzi.


Posłuchaj

14:24
Rozmowa o spektaklu "Rozmowy z kotem" studenckiego teatru Hybrydy (Wybieram Dwójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

[FB Teatr Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego]

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadził: Jakub Jamrozek

Gość: Łukasz Krawczyński (reżyser Teatru Hybrydy), Dominika Świątek (kierownik muzyczny Teatru Hybrydy UW)

Data emisji: 27.01.2023

Godzina emisji: 16.30

mg

Polecane