Kolędy i pastorałki Basi Giewont i Michała Jurkiewicza [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Anielski głos Basi Giewont wsparty instrumentalnymi umiejętnościami Michała Jurkiewicza to idealny przepis na udany koncert kolęd i pastorałek. Na scenie Studia im. Agnieszki osieckiej towarzyszyli im klawiszowiec Kamil Barański, perkusista Tomasz Bielecki oraz wokalista Staszek Plewniak.

W środę (21 grudnia) w Trójkowym studiu odbył się koncert "Na tęgi mróz…", podczas którego Basia Giewont i Michał Jurkiewicz, wraz z towarzyszącymi im muzykami, wykonali specjalnie zaaranżowane kolędy i pastorałki. Premierowa emisja występu na antenie Trójki rozpoczęła się w Boże Narodzenie o godz. 19.05.

Basia Giewont to charyzmatyczna wokalistka obdarzona góralskim temperamentem, która przez lata rozwijała sceniczną działalność u boku wybitnych muzyków, takich jak: Adam Sztaba, Grzegorz Turnau, Andrzej Zarycki, Andrzej Poniedzielski, zespół Cechomor, Wojciech Karolak, Stan Breckenridge czy Jazz Band Ball Orchestra. Artystka świetnie czuje się w musicalach, jazzie, muzyce rozrywkowej i folkowej. Dała się poznać, występując w programie "The Voice of Poland" oraz w polskich eliminacjach do Konkursu Eurowizji. Podczas 59. KFPP w Opolu otrzymała Nagrodę Programu 3 Polskiego Radia za piosenkę "Nie bede".

Michał Jurkiewicz to multiinstrumentalista, grający m.in. na skrzypcach, akordeonie i pianinie. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie i autorem utworów symfonicznych, wśród których są "Psalmy miłości i nadziei" oraz "Vigilamus", a także kameralnych, dedykowanych dzieciom: operetki "W królestwie muzyki" czy musicalu "Bajka o jazzie". Koncertuje z własnym repertuarem oraz z Magdą Steczkowską i Moniką Kuszyńską. Współtworzy projekt "Rock Loves Chopin", z którym wystąpił w Europie, Azji i Ameryce.

Podczas Trójkowego koncertu Basi i Michałowi towarzyszyli na scenie klawiszowiec Kamil Barański, perkusista Tomasz Bielecki oraz wokalista Staszek Plewniak.

kc

Polecane