Patrioty z Niemiec nie będą rozmieszczone na Ukrainie. Rzecznik PiS: to rozczarowujące

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Umieszczenie rakiet na zachodniej Ukrainie byłoby najskuteczniejsze. Wskazują na to wszyscy oficerowie znający się na sztuce zabezpieczenia terytorium - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Rafał Bochenek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

"Po rozmowie z niemieckim MON z rozczarowaniem przyjąłem decyzję o odrzuceniu wsparcia Ukrainy. Rozmieszczenie patriotów na zachodniej Ukrainie zwiększyłoby bezpieczeństwo Polaków i Ukraińców. Przystępujemy więc do roboczych ustaleń w sprawie umieszczenia wyrzutni w Polsce i wpięcia ich w nasz system dowodzenia" - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak we wtorek wieczorem na Twitterze.

Decyzja Niemiec

Do tej decyzji Niemiec odniósł się w Polskim Radiu rzecznik Prawa i Sprawiedliwości. Rafał Bochenek powiedział, że decyzja Niemiec jest rozczarowująca. - To, że Niemcy nie chcą realnie wesprzeć Ukrainy w czasie agresji rosyjskiej jest rozczarowujące. Umieszczenie rakiet na zachodniej Ukrainie byłoby najskuteczniejsze. Wskazują na to wszyscy oficerowie znający się na sztuce zabezpieczenia terytorium - podkreślił.

Polityk dodał, że należy poczekać, aż do przekazania baterii faktycznie dojdzie. - Biorąc pod uwagę różne dotychczasowe obietnice Niemców, zobaczymy czy te patrioty w ogóle do nas trafią. Chodzi tu o kwestie dotrzymywania słowa - powiedział.

- Oczywiście jeżeli jest dalej wola, żeby przetransportować je w tę część Europy to Polska je przyjmie. Wszelkie warunki będą uzgadniane w najbliższych dniach i tygodniach - dodał.

Posłuchaj

12:35
Rafał Bochenek m.in. o bateriach Patriot (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
ProwadziBeata Michniewicz
GośćRafał Bochenek (Rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości)
Data emisji: 7.12.2022
Godzina emisji: 8.44

dz

Polecane